В Україні розпочато екстрадиційну перевірку щодо Саакашвілі

  Саакашвілі в Грузії загрожує до 11 років позбавлення волі за чотирма кримінальними провадженнями
  Органи української прокуратури проводять перевірку запиту грузинської сторони про екстрадицію колишнього президента Грузії, екс-голови Одеської облдержадміністрації Михайла Саакашвілі. Про це повідомив сьогодні на брифінгу міністр юстиції України Павло Петренко. «Після отримання цього запиту (від грузинської сторони на екстрадицію. –
  • 12 Вересня, 18:39
  • Розсилка
  Екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі
  Екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі

  Саакашвілі в Грузії загрожує до 11 років позбавлення волі за чотирма кримінальними провадженнями

  Органи української прокуратури проводять перевірку запиту грузинської сторони про екстрадицію колишнього президента Грузії, екс-голови Одеської облдержадміністрації Михайла Саакашвілі. Про це повідомив сьогодні на брифінгу міністр юстиції України Павло Петренко.

  «Після отримання цього запиту (від грузинської сторони на екстрадицію. – Ред.) були спрямовані всі матеріали в органи прокуратури для проведення екстрадиційної перевірки. Це попередній етап. Якщо вона (перевірка. – Ред.) буде завершена з позитивним висновком, то буде можливість ухвалювати подальші процедурні рішення відповідно до закону», - сказав він.

  «На сьогодні матеріали передані Міністерством юстиції до органів прокуратури... Оскільки в нас поки що немає висновків і документів, то можемо говорити, що вона (екстрадиційна перевірка. – Ред.) ще не завершена», - зазначив міністр.

  За його словами, згідно з українським законодавством, залежно від того, на якій стадії розгляд кримінальної справи в країні, яка запитує екстрадицію тієї чи іншої особи, кінцеве рішення ухвалює той чи інший орган.

  «Якщо справа розглядається на стадії досудового розслідування, тоді кінцеве рішення щодо екстрадиції приймає орган прокуратури, в нашому випадку Генеральна прокуратура. Якщо справа розглядається на стадії судового розгляду, тобто, в країні, яка запитує інформацію щодо видачі, справу вже передали до суду, то кінцеве рішення приймають органи юстиції», - пояснив глава Мін'юсту.

  Разом з тим, він звернув увагу, що незалежно від цих моментів українське законодавство передбачає процедуру екстрадиційної перевірки, яка здійснюється саме органами прокуратури.

  Як відомо, Саакашвілі позбавили українського громадянства. 

  У Генпрокуратурі України повідомили, що отримали копію запиту грузинських компетентних органів на видачу Михайла Саакашвілі Грузії.

  Саакашвілі в Грузії загрожує до 11 років позбавлення волі за чотирма кримінальними провадженнями.

  Саакашвілі припускав, що після його повернення в Україну його спробують викрасти й видати грузинській владі. 

  Саакашвілі вказав, що буде через суд намагатися повернути собі громадянство України і хотів би бути присутнім на судовому процесі.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ