В уряді заявили, що «підписаний меморандум з МВФ» - фейк
Фінального тексту Меморандуму не існує. Робота над узгодженням Меморандуму ще досі триває
Кінцевого тексту меморандуму України з МВФ поки немає. Про це написав у своєму Твіттері прем'є-міністр Володимир Гройсман.
«Я заявляю, що кінцевого тексту меморандуму з МВФ не існує і цей документ є фейковим», - написав він.
Я заявляю, що кінцевого тексту меморандуму з МВФ не існує і цей документ є фейковим. pic.twitter.com/sZQELxPfZB
— Volodymyr Groysman (@VGroysman) 30 мая 2016 г.Раніше ЗМІ повідомили, що лідери парламентських фракцій «Батьківщина» і «Радикальна партія» Юлія Тимошенко і Олег Ляшко вимагають від уряду оприлюднити текст меморандуму з МВФ щодо зобов'язень України.
За їхніми словами уряд вже підписав відповідний документ.
У свою чергу Мінфін заявив, що ті, хто опублікував сфабрикований текст меморандуму Фонду про соціальну та економічну політику України, робить спробу зірвати переговори з Міжнародним валютним Фондом (МВФ) і загострити соціально-політичну ситуацію в країні.
«Фінального тексту Меморандуму не існує. Робота над узгодженням Меморандуму ще досі триває... Фінальний узгоджений та перекладений українською мовою текст Меморандуму буде опубліковано Міністерством фінансів на офіційному сайті одразу після підписання Меморандуму, яке очікується у протягом місяця», – зазначає фінансове відомство.
Воно уточнює, що вся комунікація між урядом і МВФ відбувається англійською мовою.
Мінфін наголошує, що будь-які інтерпретації так званого «тексту меморандуму», що з'явився в мережі, не відповідають дійсності і розцінюються як спекуляції, зокрема це стосується пенсійного віку та скасування мораторію на продаж землі.
Відомство запевняє, що уряд провів конструктивні переговори з МВФ щодо ключових питань і доклав всіх зусиль для всебічного захисту інтересів громадян України.
«Уряд орієнтований на зміни, які в результаті покращать економічну ситуацію та забезпечать громадян можливістю отримувати гідні заробітні плати, пенсії та державні послуги. І МВФ є для нас надійним партнером на цьому шляху», – йдеться в заяві.
Як повідомлялося, в Україні в травні працювала місія МВФ для другого перегляду відкритої на початку 2015 року програми розширеного фінансування EFF. Очікується, що після остаточного виконання всіх домовленостей на початку липня рада директорів МВФ ухвалить рішення про виділення Україні $1,7 млрд третього траншу кредиту.
Коментарі — 0