Винищувачі НАТО перехопили військовий літак РФ над Балтикою
Сьогодні винищувачі Північноатлантичного альянсу піднімалися на перехоплення російського військового літаку Іл-20 неподалік від кордону Латвії
Сьогодні винищувачі Північноатлантичного альянсу, що патрулюють небо над Балтикою, супроводили російський військовий літак Іл-20.
Про це повідомляє «Телеканал «112» із посиланням на Twitter Національних збройних сил Латвії.
«17 вересня винищувачі повітряної поліції піднімалися на перехоплення над Балтійським морем неподалік від кордону Латвії літака Іл-20, що належить збройним силам РФ», - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, в серпні повідомлялося, що в НАТО фіксують активізацію польотів літаків-розвідників РФ над Балтикою.
У 2015 році російські військові літаки фіксували неподалік кордонів Латвії понад 270 разів.
Як повідомляв «Главком», американські розвідслужби розширюють операції щодо Росії, і їхній масштаб стає більшим, ніж будь-коли після «холодної війни». Газета Washington Post із посиланням на анонімні джерела у федеральному уряді, писало, що посилення роботи включає секретні операції ЦРУ, залучення сил і засобів радіоелектронної розвідки АНБ, супутникових систем та інших можливостей для збору інформації. У статті йдеться, що розвідувальні відомства, які раніше відвернули свою увагу від Росії, сконцентрувавшись на терористичних загрозах і зонах воєнних конфліктів США, провели перерозподіл ресурсів.
Джерела Washington Post кажуть, що цих заходів вживають у рамках зусиль з відновлення розвідувального потенціалу США, який продовжував виснажуватися, незважаючи на прагнення Росії знову заявити про себе як про світову державу. За останніх два роки, стверджують джерела, Москва своїми діями заставала США зненацька. Як приклади вони називають анексію Криму, втручання у війну в Сирії та ймовірну причетність до хакерських атак проти США і Європи, зазначає газета.
Згідно з даними Washington Post, боротьба з тероризмом, як і раніше, залишається головним пріоритетом у роботі американської розвідки, але чиновники кажуть, що останні директиви Білого дому і управління директора національної розвідки вперше після розпаду Радянського Союзу підвищили позиції Росії в списку пріоритетів розвідслужб.
Американські чиновники наголосили, що, хоча необхідність посилення розвідувальної діяльності щодо Росії вважається важливим пріоритетом, немає намірів перевести ЦРУ або інші розвідслужби в стан, в якому вони перебували за часів «холодної війни», пише газета. Колишні чиновники згадують, що на піку того конфлікту американські розвідслужби часто виділяли 40 і більше відсотків свого персоналу і ресурсів на збір даних про Радянський Союз і його комуністичних сателітів.
Як пише Washington Post, чиновники стверджують, що сьогодні ЦРУ та інші відомства виділяють на діяльність, пов'язану з Росією, не більше 10 відсотків свого бюджету, але цей показник збільшився за останніх два роки.
Коментарі — 0