Вірус Petya схожий на WannaCry, але складніший - Європол

Вірус Petya схожий на WannaCry, але складніший - Європол
Комп'ютерний вірус Petya атакував низку країн у світі

Європол рекомендує у разі зараження комп’ютерних систем ні в якому разі не платити хакерам

Комп'ютерний вірус Petya, який у вівторок атакував Україну, а пізніше поширився по країнах Європи і світу, схожий на попередню атаку вірусу WannaCry, але більш складний

Про це йдеться у повідомленні Європолу.

«Це ще один серйозна атака з глобальним впливом, хоча число постраждалих ще не відомо. Є чіткі збіги з атакою WannaCry, але є також ознаки більш складної атаки, призначеної для використання різноманітних вразливостей. Це демонстрація того, як масштабно розвивається кіберзлочинність і, знову ж таки, нагадування компаніям про важливість прийняття відповідних заходів кібербезпеки», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що після перших повідомлень про вірус Європол створив термінову координаційну комісію і в даний час активно стежить за поширенням вірусу.

«Ми знаходимося в тісному контакті з правоохоронними органами із заражених країн та ключових партнерів галузі, щоб оцінити вплив цього нападу, координувати дії та об'єднати зусилля. На цьому етапі ще неможливо сказати, скільки було постраждалих», - зазначили у Європолі.

Європол рекомендує у разі зараження комп’ютерних систем ні в якому разі не платити хакерам.

«Ви будете не тільки фінансувати злочинців, але й навряд чи отримаєте доступ до ваших файлів. Це особливо актуально у випадку з Petya, тому що обліковий запис електронної пошти, який використовується для керування вимогами щодо викупу, був заблокований», - йдеться у повідомленні.

Також в разі кібератаки рекомендується повідомити місцеву поліцію і зберегти копію фішингового електронного листа.

Як повідомлялося, 27 червня Україну атакував масовий інтернет-вірус. Жертвами хакерської атаки стали Кабінет міністрів, Міністерство інфраструктури, Ощадбанк, Укргазбанк, Укрсоцбанк, OTP банк, Укрпошта, Нова пошта, Аеропорт Бориспіль, WOG, KLO, мережа гіпермаркетів Епіцентр, Чорнобильська АЕС, 24 канал.

Антивірусні компанії стверджують, що вже знайшли ліки від вірусу Petya.

Хакерська атака на Україну здійснювалася через програму M.E.doc, заявили у кіберполіції. Водночас, розробник M.E.Doc заперечує причетність до розповсюдження вірусу-здирника.

Вже 40 компаній перерахували 300 доларів у валюті біткойн інтернет-вірусу Petya. 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: