рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Вивчіть українську»: Порошенко зробив важливу заяву про мову в ЗМІ

  • Розсилка
  «Вивчіть українську»: Порошенко зробив важливу заяву про мову в ЗМІ

  Президент Петро Порошенко заявив, що український продукт на телебаченні також став набагато помітнішим

  В Україні можна говорити будь-якою мовою, проте інформаційний простір треба заповнювати українською.

  Про це заявив президент Петро Порошенко під час візиту на Рівненщину.

  «Чому? Тому що це передбачено в ліцензії. Не хочете? Їдьте в Росію, спілкуйтеся українською. Ніхто вам не забороняє. І тут у побуті спілкуйтеся хоч румунською, хоч російською, хоч кримськотатарською. Я буду вітати, якщо ви навіть англійською будете спілкуватися, це теж непогано. Але якщо ви на державній службі, якщо ви спілкуєтеся у ЗМІ, – вивчіть українську», – підкреслив глава держави.

  За словами президента, за останніми даними моніторингу, 55% пісень в українському ефірі вже лунають українською мовою.

  «На регіональних радіостанціях це поки ще 48%, і там підтягнемо. І ми ніколи більше не повернемося до цифр 2013 року. Ніколи більше не буде так, що українська мова буде 5%, а російська мова – 51%. Друзі мої, це було всього чотири роки тому», – заявив Порошенко.

  Він зауважив, що український продукт на телебаченні також став набагато помітнішим.

  «За даними моніторингу ефіру загальнонаціональних мовників, у 2018-му в середньому частина програм українського виробництва становила вже 79%. А казали, що ми цього ніколи не будемо робити. На місцевому і регіональному рівні фактична частина новинних передач державною мовою сьогодні становить скільки? Це те, що я хотів би бачити. Новини державною мовою на місцевих каналах становлять 99%. Браво!» – підкреслив президент.

  Порошенко додав, що у Волинській, Кіровоградській, Рівненській, Чернігівській, Черкаській та Хмельницькій областях ця цифра дорівнює 100%.

  Нагадаємо, раніше член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський повідомив, що у 2018 році частка української мови в ефірі загальнонаціональних телеканалів досягла позначки 92%.

  Джерело: Гордон


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ