Військовий експерт пояснив, чому посилюються загрози з боку Кремля проти України
Експерт наголошує, що важливою загрозою є намагання Кремля викликати недовіру до державного керівництва, тобто здійснити розкол між владою та суспільством
Основними чинниками збільшення небезпеки з боку Росії проти України є оновлення та покращення озброєння, її військової техніки, загострення стосунків Росії із США та зміцнення Кремлем свого авторитету серед російських громадян. Про це розповів на прес-конференції у прес-центрі «Главкома» Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння.
Першою причиною військовий експерт називає – загострення відносин між Росією та США.
«По-перше, дуже загострилося відносини між Росією та США. Кремль отримав ситуацію, яку він не очікував. Символічна підтримка України та приїзд голови Пентагону та представників 8 країн НАТО – створило в Росії шалену істерію, якої ми не спостерігали з самого початку війни», - говорить військовий експерт.
Другим чинником загрози є те, що Україна – буферна держава між Європою та Росією. За словами Бадрака, Захід цілком влаштовує такий стан речей. Також важливий момент - наближення президентських виборів у Росії, адже Кремль має закріпити свій авторитет та вплив перед громадянами.
«Війна на виснаження не дає Москві тих результатів, на які вони очікували. Час грає не на Росію. Наближаються вибори президента РФ. До березня 2018 року Путіну потрібні якісь перемоги, якісь певні речі, які він може своєму суспільству представити, щоб претендувати на ще одну перемогу і продовжити своє «царювання», - розповідає військовий експерт.
Окрім того, в Росії існує прагматична думка щодо слабкості оборонного потенціалу України.
«Оцінка того, що зроблено в Україні за останні три роки, надає російським аналітикам підстави казати, що Україна не готова до масштабної війни та раптового масштабного удару», - пояснює Валентин Бадрак.
За останні роки сама Росія суттєво покращила своє військове оснащення, що також спричиняє серйозну загрозу для України.
«За нашими даними, ті підрозділи, які стоять на першій лінії, а це – загальновійськова армія і 4 стрілецькі дивізії, я вже не кажу про чотири дивізії повітряно-десантних військ, які також по кордонах стоять. У цих структурах, у цих підрозділах рівень оснащення новим озброєнням військової техніки досяг 58% станом на 2016, а на 2017 рік було заплановано досягти 62% переозброєння на новітні системи. Це для нас дуже серйозний виклик», - говорить військовий експерт.
Бадрак повідомляє, що ймовірність воєнних операцій до початку виборів у Кремлі – дуже висока. Для Росії залишається актуальним пробиття сухопутного коридору в окупований Крим, адже, це також можна позиціонувати як досягнення Москви.
«Я хочу зазначити, що та істерія, про яку я казав, – це обробка, перепрошивання свідомості росіян. Для чого це ведеться цілком зрозуміло. Сьогодні досягнуто такої ситуації, що пересічний росіянин не здивується і підтримає війну в Україні. Це дуже небезпечна ситуація. Високий рівень негативного сприйняття України в самій Росії, якого ми не спостерігали, напевне, з 2008 року, коли такі самі розробки впроваджувалися в Росії для того, щоб Україну виставити ворогом», - пояснює Валентин Бадрак.
Зокрема, експерт наголошує, що важливою загрозою є намагання Кремля викликати недовіру до державного керівництва, тобто здійснити розкол між владою та суспільством.
«Сьогодні ми бачимо дуже серйозну роботу з активізації проросійських рухів, російської агентури. Фактично, центр тяжіння інформаційної роботи перейшов у політичну площину. Але Росія залишає за собою можливість використовувати і силові заходи, і терористичні акти. Все це створюється для того, щоб відбулися дуже серйозні зсуви в українському суспільстві, зрушення в бік недовіри до влади, розкол між суспільством і владою. Це може надати поштовх для різних військових комбінацій. Крім того, ми не виключаємо, що серед таких комбінацій може бути «миротворча» діяльність Росії. Протягом 2016 року російська сторона провела дуже активну роботу зі спрощення отримання мандату ООН, а коли це дало не ті результати, на які Кремль очікував, тодішній секретар ОДКБ пан Микола Бордюжа відкрито сказав, що ОДКБ може діяти без мандату ООН і їй може не знадобитися такий мандат», - резюмував Валентин Бадрак.
Пропонуємо переглянути запис прес-конференції
Коментарі — 0