Закон про мовні квоти: радянські кінохіти дублювати не будуть
Закон після підписання набуває чинності через чотири місяці
Відповідно до ухваленого Верховною Радою закону щодо українського телебачення, радянські фільми не дублюватимуть українською.
Про це в кулуарах Верховної Ради заявила голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, повідомляє Еспресо.TV.
Вона зауважила, що у тому разі, якщо канал повторно порушить законодавство щодо транслювання програм українською, його можуть спіткати більш жорсткі штрафи або інші заходи.
«Закон після підписання набуває чинності через чотири місяці і впродовж року вироблені в Україні програми можуть зараховуватися до квоти української, навіть якщо вони російськомовні, для того, щоб телеканали могли перейти на українську мову», – наголосила Сюмар.
За її словами, у цьому випадку йдеться не про російські програми та серіали, а саме про той продукт, що було створено українцями.
«Радянські фільми в квоту україномовних не входять. У нас узагалі записано, що всі фільми має бути 100% дубльовано або озвучено українською мовою за вийнятком цих фільмів, але у квоту вони не входять», – підсумувала Сюмар.
Нагадаємо, сьогодні народні депутати прийняли в другому читанні та в цілому законопроект стосовно встановлення 75% квоти україномовного контенту на телебаченні. За відповідний законопроект проголосувало 269 парламентарів, проти – 15.
9 березня президент Петро Порошенко запропонував увести квоти на українську мову в ефірі телеканалів. Він зазначив, що наявність державної мови на телебаченні неприпустимо низька.
16 березня Верховна Рада взяла за основу відповідний законопроект №5313. Він передбачає, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення частка передач і фільмів українською мовою має становити не менше ніж 75% на добу в кожному із проміжків часу з 7:00 до 18:00 та з 18:00 до 22:00, а для телеорганізацій регіональної та місцевої категорій – 50%.
У листопаді минулого року набув чинності закон, що стосується радіо. Він зобов'язує радіостанції виділяти частину ефірного часу для пісень українською мовою. Протягом першого року з моменту набуття чинності документа квота на україномовну музику становитиме 25%, протягом другого – 30%, із третього – 35%.
Коментарі — 0