ЗМІ: Члени родини заступника голови Служби зовнішньої розвідки мають паспорти РФ
За даними розслідування, проведеного журналістами Bihus.Info, родина Сергія Семочка найвірогідніше отримала громадянство РФ і веде бізнес в окупованому Криму
Більшість родичів новопризначеного замголови Служби зовнішньої розвідки – з російськими паспортами. Про це йдеться у сюжеті Лесі Іванової «Розвідкою по нирках» для програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом» (Bihus.Info).
У керівництво Служби зовнішньої розвідки Сергій Семочко призначений 31 липня 2018 року з СБУ. У 2016 році СБУ засекретило декларації своїх співробітників, відтак склад родини Семочка – невідомий. Однак журналісти програми вирахували будинок, з якого щоранку Семочка забирає на роботу автомобіль.
Цей будинок придбаний у 2016 р. і оформлений на жінку на ім’я Тетяна Лисенко.
Є обґрунтовані підстави вважати, що Тетяна Лисенко - це дружина Семочка, цивільна або офіційна. У 2013 році вони приватизували сусідні ділянки під Ялтою, де Семочко працював до анексії.
Також у соцмережах діти Лисенко від першого шлюбу - Анастасія та Станіслав - називають братом третю дитину: хлопчика Іллю Лисенко, який раніше підписував себе «Ілля Семочко». Згідно з даними майнового реєстру, у Сергія Семочка справді є син Ілля.
У серпні одне з інтернет-видань опублікувало копії російських паспортів – нібито виданих Тетяні Лисенко, її донці Анастасії і зятю Володимиру Котону. Формат бланку – відповідав формату російського паспорта. Фото на них – це й справді Тетяна Лисенко, її дочка та зять. Дати народження також збігалися. Видання теж називає Тетяну Лисенко дружиною першого заступника голови Зовнішньої розвідки Сергія Семочка.
МВС РФ не відповіли на прохання програми перевірити ці документи. Разом з тим, на сайті Федеральної податкової служби РФ за номером паспорта, ПІБ і датою народження можна дізнатись чи надавався власнику паспорта російський індивідуальний податковий номер, а отже підтвердити факт існування такого паспорта.
За даними російської податкової, Тетяні Лисенко і її зятю – російський ІПН присвоєно. Це означає, що російські паспорти з такими персональними даними – існують. За номером оприлюдненого паспорта, нібито виданого її донці Анастасії, ІПН не пробивається. Це означає, що такий паспорт може 1) існувати, просто дівчина не мала справ з податками і тому не отримувала ІПН або 2) не існувати.
Окрім цього в Єдиному реєстрі юридичних осіб РФ знайшовся витяг на повного тезку Станіслава Лисенка з Ялти (старший син Лисенко), де він також зазначений громадянином Росії. Такі ж витяги ЕГРЮЛ видає – на дружину і тещу Станіслава, а також на батьків Володимира Котона, тобто сватів Тетяни Лисенко.
Тобто загалом новопризначеного в керівництво Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка - вісім родичів з обгрунтованими підозрами на наявність громадянства Російської Федерації.
Детальніше про російське громадянство та нерухомість на 8 мільйонів доларів у кар’єрного СБУшника, а нині - другого за чином розвідника в Україні читайте у матеріалі «Нерухомість на 200 мільйонів, російські паспорти та 200 смертей: таємниці керівника економічної контррозвідки СБУ».
Коментарі — 0