рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Посольство України в Бельгії відреставрувало могилу сотника Армії УНР Твердовського

  • Розсилка
  Сотник Армії УНР Твердовський похований у Люксембурзі - Посольство України в Бельгії відреставрувало могилу сотника Армії УНР Твердовського
  Сотник Армії УНР Твердовський похований у Люксембурзі
  Фото: Наталія Павлик

  В одній могилі з Осипом Твердовським також похований Олекса Чуб (1897 – 1984), ймовірно сотник Армії УНР

  У березні цього року, ще до початку всесвітньої пандемії коронавірусної хвороби, посольство в Бельгії оплатило роботи з капітальної реставрації надгробку на могилі сотника Армії УНР Осипа Твердовського. Реставрація успішно проведена, інформує благодійний фонд «Героїка».  Варто зазначити, що березні 2018 року представниця «Героїки» Олена Подобєд-Франківська, за допомогою мерії м. Еш-сюр-Альзетт та люксембурзьких архівістів, розшукала могилу командира бронепотягу «Помста» Осипа Твердовського (1891 – 1930).

  Виявилось, що сотник похований на міському кладовищі Святого Йозефа за адресою: Rue du Cimetière, 4059 Esch-sur-Alzette, реєстраційний номер №17055. Могила розташована у лівій частині кладовища, сектор №89. Місце поховання оплачено українкою зі США до 2032 р. В одній могилі з Осипом Твердовським похований Олекса Чуб (1897 – 1984), ймовірно сотник Армії УНР.

  Однак, адміністрація цвинтаря Святого Йозефа повідомила невтішну новину: пам’ятник на могилі знаходиться в аварійному стані і потребує невідкладного ремонту.

  Тоді, у 2018 році, на допомогу прийшла пані Наталі Павлик з організації «Українка» ASBL. Це досить відома та діяльна організація українців Люксембургу. Стараннями організації «Українка» ASBL був знайдений підрядник, який уклав досить помірний як для Люксембургу кошторис ремонтних робіт. Частину робіт було виконано Наталею Павлик та її друзями-українцями.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ