Подорожчання відбувається слідом за ростом на ринках Європи
У листопаді ціни на газ для населення різко стрибнули вгору. Середня ціна від майже 50 компаній-постачальників газу перевищує 8,2 грн за кубічний метр (з ПДВ і без вартості розподілу), тоді як на жовтень цей показник не дотягував і до 7 грн.
Варто зазначити, що міністр фінансів Сергій Марченко помилився, коли в жовтні переконував українців, що «на цей опалювальний сезон прогнозуємо нижчий рівень цін, аніж торік».
Водночас «Главком» навпаки активно радив своїм читачам скористатися акційними пропозиціями в серпні-вересні, адже в опалювальний сезон ціни на газ зростатимуть.
У 2019 році вартість газу для населення коливалася від 5,4 грн за кубометр до 7,6 грн.
Детальну інформаціє про цінові пропозиції на листопад від усіх постачальників можна подивитися в цій таблиці
(для перегляду натисніть на зображення)
Серед компаній, які виставили високі ціни – низка регіональних газзбутів: їхні ціни коливаються від 7,5 грн до 8,9 грн за кубічний метр (всі ціни з ПДВ, але без вартості розподілу). До прикладу, ціна газу в Київській області, де працює «Київоблгаз збут», з червня по листопад ціна зросла з 2,8 грн до 8,82 грн за кубометр, тобто більш ніж утричі. В жовтні «Київоблгаз збут» продавав газ населенню по 6,67 грн за куб.
Серед усіх збутових компаній найвища ціна в ТОВ «Запоріжгаз збут» – 8,96 грн за кубічний метр.
Найнижчу ціну населенню пропонують дві компанії Megawatt – 6,2 грн за куб метр та ГК «Нафтогаз України» – 6,3 грн за куб.
Зростання цін на роздрібному ринку газу для населення зумовлене стрибком ціни на європейському газовому хабі TTF, до котирувань якого прив`язаний український ринок: 26 жовтня ціна піднялася до понад 8 грн за куб метр, а сьогодні ціни почали падати – на 27 жовтня на хабі TTF ціна знизилась до 7,8 грн.
Ціна газу на європейських хабах
«Главком» писав про те, що в серпні «Нафтогаз» запропонував своїм потенційним клієнтам тарифи «Місячний» та «Річний». За першим тарифом ціна оприлюднюється на початку кожного місяця – на листопад вона склала 6,3 грн. За другим клієнтам запропонували зафіксувати ціну відразу на 12 місяців. «Для тих клієнтів, які у листопаді підключать тариф «Річний», ціна газу на наступні 12 місяців становитиме 6,45 грн/куб.м з ПДВ (без вартості розподілу). Натомість, клієнти, які підключили тариф «Річний» в попередні періоди продовжуватимуть сплачувати за газ за ціною, яку зафіксували при переході на річний тариф», – йдеться у повідомленні.
Слідом за «Нафтогазом» обласні газзбути також запропонували акційні ціни (але з передоплатою), завдяки чому споживачі могли зекономити кошти, купивши газ для опалювального сезону за акційними літніми цінами. Акція діяла до 30 вересня. Тепер вже зрозуміло, що акційні ціни були значно нижчі, ніж у листопаді. Отже, домогосподарство, яке опалює оселю газом і яке скористалося акційною пропозицією, протягом опалювального сезону зекономить значну суму – від 3 до 10 тис грн в залежності від обсягів споживання.
До прикладу, компанія «Київоблгаз збут» пропонувала таку вартість газу для учасників акції:
- 4,49 грн за кубометр – при укладенні договору у період з 15 по 31 серпня;
- 4,99 грн за кубометр – при укладенні договору у період з 1 по 15 вересня;
- 5,49 грн за кубометр – при укладенні договору у період з 16 вересня до 30 вересня.
Побутові споживачі можуть легко змінити постачальника газу. Як зробити читайте тут: «Постачальника можна міняти хоч щодня». Все про нові правила на ринку газу
Наталка Прудка, «Главком»
Коментарі — 0