рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  ПАРЄ засекретить деталі зустрічі з російськими депутатами

  • Розсилка
  ПАРЄ засекретить деталі зустрічі з російськими депутатами

  Нині у Раді Європи діє потужне лобі на чолі із Німеччиною і Францією, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ

  У Парламентській асамблеї Ради Європи не оприлюднюватимуть заяву за результатами зустрічі у понеділок президента Асамблеї Ліліан Морі Паск'є з представниками Держдуми і Ради федерації Росії.

  Про це повідомили у відділі комунікації ПАРЄ.

  «Укрінформ» пише, що після попередніх контактів президент Асамблеї Паск'є у понеділок мала зустрітися із представниками двох палат російського парламенту. У ПАРЄ підкреслили, що метою зустрічі є «продовження діалогу про відносини між Парламентською асамблеєю і російським парламентом».  Зазначається, що ця зустріч «особливо важлива після ухвалення регламентним комітетом Асамблеї проекту доповіді щодо процесу ухвалення рішень, який стосується повноважень та права голосу національних делегацій».

  3 червня регламентний комітет ПАРЄ затвердив проект резолюції, яким пропонується внести зміни до регламенту, що може ускладнити накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її можливе повернення до ПАРЄ без виконання міжнародних зобов’язань.

  17 травня Комітет міністрів Ради Європи на рівні глав МЗС на річній сесії у Гельсінкі підтримав позицію, що усі країни-члени повинні мати право брати участь у статутних органах організації, включаючи Парламентську асамблею, а також мають голосувати на виборах нового генерального секретаря Організації у червні.

  Водночас, рішення Комітету міністрів ще має затвердити у червні ПАРЄ.

  Росія у червні 2017 року вдалася до фінансового шантажу РЄ, пояснюючи це накладанням на її делегацію санкцій у ПАРЄ. Водночас, санкції відносно РФ в Асамблеї вже не є чинними від січня 2015 року. Натомість Росія спекулює цим питанням та не заявляє своїх делегатів на сесії Асамблеї.

  Нині у Раді Європи діє потужне лобі на чолі із Німеччиною і Францією, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою внесків до бюджету Ради Європи, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

  Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба назвав рішення КМРЄ, яким Росію можуть повернути до ПАРЄ без виконання зобов’язань, продовження агресії проти України та окупації Криму, «суперечливим та ганебним».

   


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ