Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Середземному морі біологи виявили воскреслі колонії коралів

  • Розсилка
  Це відкриття відкриває «інтригуючу можливість» того, що інші сучасні корали можуть застосувати таку ж стратегію виживання - У Середземному морі біологи виявили воскреслі колонії коралів
  Це відкриття відкриває «інтригуючу можливість» того, що інші сучасні корали можуть застосувати таку ж стратегію виживання

  Корали розробили стратегію виживання: скорочуються у розмірах, частково залишають свій первісний скелет і поступово нарощують новий протягом декількох років

  Вперше біологи виявили, що корали, які були вбиті глобальним потеплінням, відновилися, що дає слабку надію на відновлення рифів.

  Про це повідомляється в журналі Science Advances.

  Відкриття було зроблено майже випадково, Дієго Керстингом з Вільного університету Берліна під час дайв-експедиції в іспанському Середземномор'ї,

  Керстинг і його співавтор Христина Лінарес з 2002 року проводять довгостроковий моніторинг 243 колоній рифоутворюючих коралів Cladocora caespitosa, що дозволяє їм описувати динаміку смертності коралів, пов'язаної з потеплінням.

  «У якийсь момент ми побачили живі поліпи в колоніях, які, на нашу думку, були повністю мертві», — сказав Керстинг, додавши, що це був «великий сюрприз».

  Корали складаються з сотень і тисяч крихітних істот, які виділяють твердий зовнішній скелет з карбонату кальцію (вапняку) і прикріплюються до дна океану. Хвилі спеки вбивають цих тварин — або по суті жарячи їх живцем, або змушуючи їх викидати симбіотичні водорості, які живуть в них, і забезпечувати їх поживними речовинами, що приводить до знебарвлення коралів.

  Але дослідники виявили, що у 38 відсотках порушених колоній поліпи розробили стратегію виживання: скорочуються у розмірах, частково залишають свій первісний скелет і поступово нарощують новий протягом декількох років.

  Щоб переконатися, що насправді поліпи були тими ж тваринами, які поверталися, а не новим коралом, який з'явився в результаті статевого розмноження, команда використовувала тривимірну комп'ютерну візуалізацію.

  Цей процес «омолодження» зустрічався раніше в скам'янілостях, але ніколи раніше не спостерігався в коралових колоніях, які існують сьогодні.

  Керстінг сказав, що це відкриття відкриває «інтригуючу можливість» того, що інші сучасні корали у всьому світі, наприклад, на вмираючому Великому бар'єрному рифі в Австралії, можуть застосовувати аналогічні стратегії виживання. Це також означає, що існує вузьке вікно можливостей для запобігання зникнення коралових рифів, життєво важливих екосистем, які забезпечують укриття для сотень видів риб і рослин.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ