Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Китаї випустили агроробота, що здатний визначати «стан здоров’я рослин»

  • Розсилка
  Голова робота оснащена двома 5-мегапіксельними камерами, які функціонують як його очі, і двома 7-мегапіксельними камерами, що функціонують в якості вух - У Китаї випустили агроробота, що здатний визначати «стан здоров’я рослин»
  Голова робота оснащена двома 5-мегапіксельними камерами, які функціонують як його очі, і двома 7-мегапіксельними камерами, що функціонують в якості вух

  Унікальний робот уміє переміщатися між рядами овочів та інших рослин в теплицях, аналізувати отримані дані про ці рослини і відправляти їх в контрольну кімнату

  Новий сільськогосподарський робот з технологією 5G був створений фудзянською академією сільськогосподарських наук спільно з Fujian Newland Era Hi-Tech Co Ltd.

  Унікальний робот уміє переміщатися між рядами овочів та інших рослин в теплицях, аналізувати отримані дані про ці рослини і відправляти їх в контрольну кімнату. Там вони аналізуються штучним інтелектом.

  «На відміну від промислових підприємств, де роботи можуть слідувати заздалегідь встановленим маршрутам і виконувати стандартизовані роботи, сільськогосподарське середовище набагато складніше», – зазначив заступник керівника Інституту цифрового сільського господарства Академії сільськогосподарських наук Фуцзянь, Чжао Цзянь.

  Для вирішення даних проблем дослідний інститут і компанія Newland спільно розробили досконалішу систему штучного інтелекту. Вони оптимізували комп’ютерні алгоритми, позиціонування обладнання, побудову карт, проектування маршрутів і подолання перешкод, щоб адаптувати їх до сільськогосподарського середовища з урахуванням внесення добрив, зрошення рослин, нерівностей доріг та інших природних факторів.

  Голова робота оснащена двома 5-мегапіксельними камерами, які функціонують як його очі, і двома 7-мегапіксельними камерами, що функціонують в якості вух. Датчики у верхній частині голови і рота дозволяють роботові визначати швидкість вітру, рівень вуглекислого газу, вологість, температуру та інші дані про природне середовище теплиці.

  «В даний час робот може визначити стан здоров’я рослин і вирішити, чи потребують вони заходів з боротьби з шкідниками», – заявив заступник директора по маркетингу Newland Чень Лі.

  За словами пана Лі, робот все ще є прототипом. Необхідні подальші дослідження для розробки універсальних роботів, здатних збирати фрукти за допомогою біонічної руки.

  «Ґрунтуючись на отриманих нами сільськогосподарських даних і зображеннях, ми сподіваємося створити оптимізовану модель, здатну вирощувати сільгоспкультури, автоматично контролювати природне середовище в теплиці, а також своєчасно сповіщати про шкідників і захворювання», – повідомив заступник директора з маркетингу Newland.

  За словами президента Науково-дослідного інституту інтелектуальної виробництва Університету Бейханг, Ванга Тяньмяо, у міру того, як витрати на робочу силу продовжують зростати, попит на роботів в Китаї буде збільшуватися.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ