рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Про олігархів і «трупів»

  • Андрій Любка

   Український письменник

  • Розсилка
  <span>Акція &laquo;Раду на карантин&raquo;, Київ, 17 березня 2020 року</span> - Про олігархів і «трупів»
  Акція «Раду на карантин», Київ, 17 березня 2020 року
  фото: radiosvoboda.org

  Одною рукою гасимо пожежу, а іншою підносимо запальничку до розлитого бензину

  Тільки так можна охарактеризувати дії влади в боротьбі з коронавірусом. Я хотів написати «стратегію влади», але назвати цей комплекс суперечливих, хаотичних, панічних заходів стратегією язик не повертається. Мабуть, це і є основною проблемою влади сьогодні – відсутність чіткого плану дій. Тому виходить так, що намагаючись врятувати якусь сферу, влада водночас добиває інші.

  Це чітко видно на прикладі співпраці чинної влади з олігархами, яких Офіс президента називає «представниками великого бізнесу». В питанні олігархів суспільство (і прихильники «Слуги народу», і так звані «порохоботи») має єдину позицію – державі потрібно провести деолігархізацію. Що натомість робить влада? Звертається по допомогу до олігархів, розподіляє між ними регіони, наче йдеться про якийсь феодальний лад. Олігархи-куратори областей – це винахід Зеленського, який у підсумку може закінчитися історією з його серіалу, де існувало понад двадцять окремих республік на території України.

  Бо чи може хтось повірити, що олігархи фінансуватимуть медицину просто за «дякую»? Не були б вони олігархами, якби вміли робити щось без власного інтересу. Тому ясна річ, що в майбутньому вони вимагатимуть від влади нових преференцій і сфер впливу. Тобто замість деолігархізації Україна ще більше зануриться в яму феодалізму, де є кілька князьків і їхні раби-чорнороби.

  А що саме так олігархи і влада дивляться на українців, проговорився під час нещодавнього інтерв’ю міністр охорони здоров’я Ємець. Адже він прямим текстом сказав, що бізнесменам, які відгукнулися на заклик Зеленського профінансувати боротьбу з коронавірусом, насамперед ідеться про порятунок працездатного населення. Либонь, саме тому Ємець уже не вперше в контексті літніх людей, так званої категорії «65+», вживає слово «трупи». Ясна річ, олігархам старі люди нецікаві, бо що з них візьмеш: працювати не можуть, а купівельна спроможність у них мала. Та й владі старенькі люди не дуже потрібні, бо з ними лише проблеми й вічний дефіцит Пенсійного фонду.

  Що маємо в підсумку? Рятуючись від коронавірусу, ми фактично копаємо яму подальшому розвитку України. Даючи гроші на медицину, повністю вбиваємо сферу культури, латаючи одну дірку – робимо ще більшу пробоїну в іншому місці, віддаючи країну на відкуп олігархам. Така недалекоглядна, відверто дурна політика до нічого доброго не приведе.

  У боротьбі з вірусом влада ввійшла в союз з олігархами, а не з народом. Але не треба так легко списувати з рахунку людей, хай навіть старих і бідних. Бо не встигнеш і оком змигнути, як сам перетворишся на «політичного трупа».

  Джерело: День

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Ігор Ніколаєв
  Ігор Ніколаєв

  Російський економіст

  Олег Вергеліс
  Олег Вергеліс

  Театральний критик

  Борислав Береза
  Борислав Береза

  Народний депутат 8 скликання

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ