Події в Академії наук. Ситуацію треба тримати під контролем
Занепокоєний інформацією про майбутню ліквідацію Інституту української археографії та джерелознавства та Інституту сходознавства, сьогодні я завітав на Президію Академії наук.
Занепокоєний інформацією про майбутню ліквідацію Інституту української археографії та джерелознавства та Інституту сходознавства, сьогодні я завітав на Президію Академії наук. Питання було відкладене і сьогодні не розглядалось. Цілком можливо,що відтермінування було спричинено і інтересом громадськості до цього питання (зокрема був влаштований і пікет працівниками цих інститутів).
В той же час ніхто не гарантує, що невдовзі знову питання про ліквідацію інститутів не буде поставлене на порядок денний . Для чого це робиться-питання без відповіді. Може комусь до вподоби приміщення в центрі (вул.Трьохсвятительська) , може хтось хоче зменшити бюджет на одних інститутах, і перекинути кошти на інші. А може комусь не до вподоби «Літопис УПА», який видає інститут археографії. В будь-якому випадку, питання намагалися вирішити кулуарно і це не вдалося (поки що).
А саме засідання Президії Академії наук справило двоїсте враження. З одного боку, інтелектуальний «цвіт нації», а з іншого боку доводилося слухати дифірамби російському чиновнику Глазьєву, якого дехто з академіків не давав піддавати критиці за його некоректні спічі на адресу української сторони , натомість пропагуючи як «видатного економіста».
Після завершення засідання Президії я підійшов до Президента АН України Бориса Патона і висловив занепокоєння планами закриття інститутів.
Звертаюсь до громадськості, тримати ситуацію в Академії Наук під контролем.
Коментарі — 0