Три роки Самообороні Майдану. Барикади перемістилися на схід

  Сьогодні, 1 грудня, ми відзначаємо три роки від дня створення Самооборони Майдану
  В ніч з 30 листопада на 1 грудня вирішувалося майбутнє України. Брутальний розгін і побиття студентів силовиками стало сигналом для всіх небайдужих українців. Існувала небезпека повної окупації України, а режим Януковича мав стати всього лиш тимчасовою російською окупаційною адміністрацією. У нас був вибір – знову бути колонією Москви чи
  • Андрій Парубій

   Голова Верховної Ради

  • 1 Грудня, 2016, 18:58
  • Розсилка
  Київ повстав, повстала вся Україна і сотні, тисячі українських громадян почали сходитися на Михайлівську
  Київ повстав, повстала вся Україна і сотні, тисячі українських громадян почали сходитися на Михайлівську

  Сьогодні, 1 грудня, ми відзначаємо три роки від дня створення Самооборони Майдану

  В ніч з 30 листопада на 1 грудня вирішувалося майбутнє України. Брутальний розгін і побиття студентів силовиками стало сигналом для всіх небайдужих українців. Існувала небезпека повної окупації України, а режим Януковича мав стати всього лиш тимчасовою російською окупаційною адміністрацією. У нас був вибір – знову бути колонією Москви чи повстати.

  На ранок на Михайлівській площі ми голосно закликали: «Київ, вставай!». І Київ повстав, повстала вся Україна і сотні, тисячі українських громадян почали сходитися на Михайлівську. Тоді у промові біля пам’ятника княгині Ольги я сказав: «Сьогодні серце України б’ється тут, на Михайлівській площі, сьогодні тут Україна і ми стоїмо на передовій…» Відтоді і досі ми стоїмо на передовій боротьби.

  У Михайлівському Золотоверхому монастирі, який став для нас першим прихистком, ми почали формувати з добровольців Самооборону Майдану.

  Вже у сформованих колонах ми повернулися на Майдан, щоби всі бачили, українці – нескорені. Злочинному режиму не вдалося нас залякати, ми будемо боротися за Незалежність.

  1 грудня ми збудували перші барикади. На барикадах виникали перші сотні Самооборони. Того вечора я зібрав першу нараду обраних на барикадах сотників. Ми почали нашу боротьбу на Михайлівській площі, у стінах Михайлівського монастиря – нашої одвічної твердині і обрали символом Самооборони Майдану – зображення Архистратига Михаїла, – носили його на своїх щитах немов би середньовічні українські лицарі.  Революція гідності – не закінчилася, як думають багато політиків. Наші барикади, наші намети перемістилися на схід. Зараз це лінія зіткнення, це фронт війни з екзистенційним, споконвічним ворогом України – імперською Росією.

  Тисячі бійців Самооборони Майдану рушили на боротьбу з російським окупантом на дальні барикади на схід.

  У цей день хочу згадати і пом’янути всіх наших соратників, всіх бійців Самооборони Майдану, які віддали своє життя за Незалежність України, за свободу, за гідність всіх українців.

  Наша боротьба триває! Ми переможемо!

  Джерело: блог Андрія Парубія

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди співпадають з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Віктор Небоженко
  Віктор Небоженко

  Директор соціологічної служби «Український барометр»

  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ