рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Час інколи грає злий жарт із тими, хто штурмує політичний олімп під маркою «третьої сили»

  • Павло Казарін

   Журналіст

  • Розсилка
  До першого туру виборів залишається два місяці - Час інколи грає злий жарт із тими, хто штурмує політичний олімп під маркою «третьої сили»
  До першого туру виборів залишається два місяці

  В українських президентських рейтингах змінився фаворит

  Втім, це відбувається не вперше й навряд чи – востаннє. Зовсім невеликий розрив між головними претендентами на другий тур і занадто багато тих, хто ще не визначився зі своїм вибором (23%). У ситуації, коли до виборів залишається шістдесят днів, прогнозувати підсумки першого туру – справа невдячна.

  Феномен Володимира Зеленського не новий. Втома від еліт давала зелене світло в політиці найнесподіванішим персонажам у всьому світі. Саме вона забезпечила перемогу Дональда Трампа і Емманюеля Макрона: при всіх очевидних відмінностях і той, і інший збирали голоси виборців, які втомилися від старих облич та імен. Обиватель проти істеблішменту – саме так відтепер виглядає найпопулярніше протистояння на виборах.

  Втім, нинішні цифри зовсім не обіцяють Зеленському однозначної перемоги. З однієї причини: він росте, поки кандидат мовчить.  Час інколи грає злий жарт із тими, хто штурмує політичний олімп під маркою «третьої сили» і «людини зі сторони». Тому що єдиний шанс для подібного персонажа – це вселяти максимально неконкретні надії. Бути таким собі воском, із якого кожен сліпить те, що захоче. Єдиний шанс на успіх – це бути максимально несхожим на конкурентів. Щоб виборець голосував не стільки за тебе, скільки проти інших. Зрештою, протестна повістка завжди об'єднує краще, ніж позитивна.

  Поки ти дотримуєшся цього правила – твій рейтинг зростає. Твоє прізвище соціологам називають люди з найрізноманітнішими очікуваннями. Ті, хто бачать у тобі «захисника знедолених» і прихильника вільного ринку. Ті, хто мріють про низькі тарифи, і ті, хто хочуть судової реформи. На твоєму боці можуть опинитися прихильники легалізації короткоствола і противники ринку землі. Поки ти мовчиш – кожен потенційний виборець наповнює твій образ власними очікуваннями. І залишається впевнений, що саме ти ці мрії втілиш в життя.

  Як тільки кандидат починає говорити – його рейтинг знижується.

  Будь-яка чіткість може призвести до розчарування. Будь-яка конкретика обертається падінням. На зміну повітряному міхуру чужих очікувань приходить цілком конкретний персонаж, який у кожному новому інтерв'ю обростає плоттю і кров'ю. Його мовчання дарує його прихильникам надію на стовідсотковий збіг. Але його відповіді приречені руйнувати ідеальний образ вигаданого героя.

  Це універсальна проблема будь-якого, хто претендує на нішу «нового» і «чистого». Медовий місяць із виборцем ніколи не триває довго – на зміну цукерково-букетному періоду обов'язково приходить реальність побуту. До того часу, поки ти залишаєшся чужою мрією – тобі все сходитиме з рук. Але як тільки ти знаходиш конкретні обриси – ейфорія закінчується.

  До першого туру виборів залишається два місяці.

  Джерело: Крим.Реалії

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Юрій Бутусов
  Юрій Бутусов

  Журналіст, громадський діяч

  Богдан Данилишин
  Богдан Данилишин

  Академік НАН України

  Ілля Варламов
  Ілля Варламов

  бізнесмен, громадський діяч, фотограф, блогер

  Олена Зеркаль
  Олена Зеркаль

  Заступник Міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції

  Володимир Ар`єв
  Володимир Ар`єв

  Народний депутат

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ