Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Чи можна довіряти рейтингам університетів України?

  • Роман Офіцинський

   Доктор історичних наук

  • Розсилка
  Кінцевим бенефіціарним власником «Євроосвіти», є Линовицька Олеся Вікторівна -  проректор Національного медичного університету ім. О. Богомольця - Чи можна довіряти рейтингам університетів України?
  Кінцевим бенефіціарним власником «Євроосвіти», є Линовицька Олеся Вікторівна -  проректор Національного медичного університету ім. О. Богомольця

  Навряд чи. Вони не прозорі. Їхню тіньову складову ніхто не вивчав

  Адже не важко проголосити, що університетські рейтинги - результат багатолітньої копіткої праці на рівні світових стандартів, які виносить на своїх плечах незалежна громадська організація європейського типу. А якже! Без прозахідної маркетингової розкрутки не обійтися аж ніяк. Бо ж проазійська прив’язка не дуже приваблива. А що ж маємо насправді?

  От 4 червня свій проект «Рейтинг вищих навчальних закладів «Топ-200 Україна 2018» презентував Центр міжнародних проектів «Євроосвіта», як зазначено, в партнерстві з міжнародною групою експертів за методикою доповненою і вдосконаленою протягом останніх дванадцяти років. Склали та й склали, запустили в медіа та й запустили. Чому ж мусимо йому довіряти? Це ж розраховано на обивателя. Однаково ж неможливо перевірити його підрахунки і виявити на всіх стадіях помилки через людський чинник.

  Не про те мова. Вражає передусім помічений конфлікт інтересів.  Центр міжнародних проектів «Євроосвіта», як пишуть на його сайті, створено за ініціативою і підтримкою Науково-дослідного інституту прикладних інформаційних технологій Кібернетичного центра НАН України. Насправді у відкритій базі даних йдеться про Приватне акціонерне товариство «Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій», що знову ж таки за базою даних «Відкриті публічні фінанси» міністерства фінансів України чи не щомісяця отримує багатомільйонні замовлення від державного підприємства «Інфоресурс» зі сфери управління міністерства освіти і науки України. Втім, наразі нас не цікавить зауважений кругообіг частини державних грошей.

  І ЦМП «Євроосвіта», і ПрАТ «НДІ ПІТ» вказують одну і ту ж адресу. Кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, тобто громадської організації «Центр міжнародних проектів «Євроосвіта», є Линовицька Олеся Вікторівна. Це проректор із міжнародних зв’язків і науково-педагогічної роботи, доктор філософських наук, професор кафедри терапевтичної стоматології Національного медичного університету ім. О. Богомольця. Нам, звісно, тяжко уявити як доктор філософських наук знайшов себе на кафедрі стоматологічних дисциплін. Одначе в умовах прискореного розвитку окремих університетів України подібне цілком можливо, не належить до курйозів. Цього року університет Богомольця, котрий постійно потрясають різноманітні скандали, у рейтингу громадської організації його проректора 7-й у країні. Минулого і позаминулого року теж був сьомим. Видно, просто цифра фартовіша. Бо у 2014 і 2015 роках його розміщували на восьмій сходинці.

  Як випливає із відкритих баз даних й електронних декларацій проректора Олесі Линовицької, вона не тільки власник «Євроосвіта» з його рейтингом «Топ 200 Україна», але й упродовж років отримує заробітну плату за сумісництвом у тому ж ПрАТ «НДІ ПІТ», де й за основним місцем працює її чоловік. https://public.nazk.gov.ua/declaration/ad1a176f-0def-4d87-acbd-bae494cb77e7 https://public.nazk.gov.ua/declaration/84170ca9-ece3-4e31-a5c3-429ed61f56da

  Отож невинне питання про те, чи можна довіряти рейтингам університетів України, здатне винятково засмутити. Адже виходить, що доволі розрекламований з них, безпосередньо формують проректор одного з державних закладів вищої освіти й тісно фінансово пов’язані з профільним міністерством громадська і приватна структури. Можливо, інакше не буває. Комусь цей рейтинг до вподоби, хтось уперто хоче в нього вірити. Вірити, в принципі, можна, але не довіряти. Занадто заплутаний конфлікт інтересів його виконавців.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Ігор Ейдман
  Ігор Ейдман

  Соціолог

  Єпископ Євстратій (Зоря)
  Єпископ Євстратій (Зоря)

  Секретар Священного Синоду УПЦ КП

  Ігор Луценко
  Ігор Луценко

  Народний депутат, «Батьківщина»

  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Костянтин Боровой
  Костянтин Боровой

  Російський політик

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ