Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Справедливість без насильства, або як розбиратися з «Інтером»

  • Руслан Сольвар

   Народний депутат України 7-го та 8-го скликань

  • Розсилка
  Справедливість без насильства, або як розбиратися з «Інтером»

  Підпал будівлі телеканалу «Інтер» дає додатковий привід Росії дискредитувати Україну як у межах свого суспільства, так і під час мирних переговорів по Донбасу.

  Нещодавні події довкола телеканалу «Інтер», безумовно, сколихнули українську громадськість. Звісно ж, існують як і прихильники, так і супротивники підпалу його будівлі та її подальшої блокади. Але, з огляду на розмах ситуації, можна зробити висновок, що значна частина населення, на жаль, не намагалася детально розібратися в наявній проблемі, і, формуючи своє ставлення до неї, слідувала виключно загальним фразам і аргументам, які активно розповсюджуються окремими особами.

  Перш за все, варто розуміти, що сам акт підпалу є злочином, а тому його організатори повинні відповісти за власні дії згідно чинного законодавства України. Симпатизанти цієї акції, ті, хто вважає, що канал «отримав по заслугам», апелюють до  його «проросійськості». Якоюсь мірою з цим можна погодитися (особливо в контексті останніх фактів щодо його окремих працівників). Але в той же час слід розуміти, що ми, будуючи європейське суспільство, повинні чітко розмежовувати мораль та закон. Власне проблема й полягає в тому, що дана ситуація оцінюється з позицій «добро-зло», а не «легально-нелегально». Відповідно, підпал став закономірною дією, яка була спрямована на те, щоб подолати «зло».  Та паралельно варто розуміти – така акція, безумовно, зашкодить міжнародному іміджу України. Не лише з позиції того, що вона зайвий раз продемонструвала невміння вирішувати конфлікти у конвенційний спосіб, а й з огляду на те, що західні партнери розцінять ці події як утиски одного з найбільш фундаментальних прав людини – свободи слова. Дана ситуація може негативно вплинути на процес подальшої євроінтеграції України. Перш за все, це стосується надання безвізового режиму. Також слід звернути увагу на те, що активно «розкручується» аналогія з провокативним підпалом нацистами будівлі Рейхстагу 27 лютого 1933 року. У такий спосіб окремі проросійські елементи намагаються «підтвердити» вже старі кліше про «хунту», «бандерівців» і т. і. Саме тому підпал будівлі телеканалу «Інтер» дає додатковий привід Росії дискредитувати Україну як у межах свого суспільства, так і під час мирних переговорів по Донбасу.

  Таким чином, дана ситуація засвідчує не лише невміння вирішувати конфлікти у правовій площині, а й те, що окремі сили цілеспрямовано сприяють його переведенню у сферу моралі задля досягнення своїх цілей шляхом підбурювання народних мас. Це, безперечно, є небезпечною тенденцією, яка може звести нанівець значну частину попередніх напрацювань у процесі євроінтеграції.
  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ