У справі «Інтера» поліція відкрила третє провадження: щодо перешкоджання журналістській діяльності
Зараз не йдеться про підозру кому-небудь, про обвинувальний вирок і остаточну кваліфікацію винних - Пивоваров
У справі «Інтера» відкрито провадження і за фактом перешкоджання журналістській діяльності. Про це в ході засідання комітету з питань свободи слова заявив начальник слідчого управління Нацполиции Києва Олександр Пивоваров.
«В єдиний реєстр досудових розслідувань внесено 171 стаття, «перешкоджання журналістській діяльності». Що стосується кваліфікації тих дій, які розслідуються в ході цього виробництва, внесені в реєстр досудових розслідувань всього три статті КК. Зараз не йдеться про підозру кому-небудь, не йде мова про обвинувальний вирок і остаточну кваліфікацію винних», - заявив Пивоваров.
Як відомо, раніше були відкриті кримінальні провадження за статтями Кримінального кодексу України «Хуліганство» та «Умисне пошкодження майна».
Як повідомлялося, у Києві горіла будівля телеканалу «Інтер» за адресою вул. Щусева, 26. Безлад під будівлею «Інтера» починався як мирний мітинг ветеранів АТО. У поліції повідомили, що група осіб, приблизно 20 людей, прийшли до будівлі, встановили туристичні палатки та принесли шини. Згодом шини підпалили та кинули у будівлю, за попередньою інформацією, «коктейль Молотова». В результаті пожежі в будівлі телеканалу «Інтер» є постраждалі, пошкоджена телестудія.
Нацполіція повідомила про шістьох затриманих під будівлею «Інтера» у Києві, їх та доправлено до відділків поліції, де буде перевірятися їх причетність до інциденту.
За даними поліції, пікет з підпалом шин та напад на будівлю скоїла група людей – приблизно 20 осіб. За фактом пожежі у приміщенні телеканалу відкрито провадження за двома статтями – 296 «Хуліганство» та 194 – «Умисне знищення або пошкодження майна».
Глава МВС Арсен Аваков заявив, що особи, які організували пікет біля будівлі, де розташований офіс компанії «Національні інформаційні системи» телеканалу «Інтер», раніше служили у 30-й бригаді Збройних сил України.
Правоохоронці повідомили, що керівництво «Інтера» відмовлялось надати МВС відео з камер спостереження. Сьогодні коментарі «Главкому» народний депутат «Народного фронту» Антон Геращенко розповів, що сервери, на яких знаходився відеонагляд будівлі телеканалу «Інтер», виявилися пошкодженими. Однак через день відео з камер спостереження було оприлюднено телеканалом.
Коментарі — 0