Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Cьогодні це питання втрати Україною свого союзника - Польщі. І не тільки...

  • Тарас Возняк

   Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  • Розсилка
  Cьогодні це питання втрати Україною свого союзника - Польщі. І не тільки...

  Богдан Яременко виступив з розумним аналізом ситуації щодо заяви Сенату РП у справі подій на Волині 1943 року. Однак з наївним рецептом виходу з цієї ситуації. Але ось його теза:

  «Не переконаний, що заява Верховної Ради України у відповідь на Постанову польського Сенату про «геноцид» поляків «на територіях Другої республіки» - це хороша ідея.
  Якщо примітизувати, то заява українського парламенту може бути або «сам дурак», або «давайте жити мирно».
  «Сам дурак» - не варіант. Польща країна дружня, вестися на провокації і загострювати штучно створену напругу резону немає.
  «Давайте жити мирно» - це вже не працює. Ми жили мирно (усі взаємні прощення і примирення, які ми пережили на усіх рівнях) і раптом в польському парламенті з»явилися сили, які просто наплювали на прогрес останніх десятиліть. Звичайно, у них немає ніяких намірів вести примирливий спокійний діалог з Україною, українським парламентом чи українським народом. Вони вже стали на шлях звинувачень і сходити з нього - за це і спонсори грошей не дадуть, і перед виборцями обличчя втратиш.» - дуже чітко і зрозуміло - «кто виноват» ясно.
  А от з «что делать» проблемки. Ось який рецепт: «Більш-менш прийнятним способом реагування українського парламенту могла би бути організація серйозної наукової конференції щодо історичних проблем українсько-польських відносин. Зважений і спокійний аналіз істориків міг би за результатами конференції лягти в основу звернення до парламентів обох країни. І на основі думки та порад науковців можна було б пробувати шукати подальші кроки примирення чи розв»язання конфліктної ситуації, створеної Сенатом Польщі.»
  Але цього вже було-перебуло. Це коли вперше стикаєшся з цією проблемою, то гадаєш, що це вперше.
  Як на мене, о ніякі історики цього питання не розвяжуть, пане Богдане - повторюю - цього було-перебуло. І взагалі справа про юридичну кваліфікацію цих подій. І ви як дипломат мали б це знати. Юридичний термін «геноцид» - а Сенат РП претендує на таку кваліфікацію подій і ніяку іншу! - може бути застосований до подій на Волині 1945 року тільки за вироком міжнародного трибуналу, створеного ООН і у відповідності з відповідним міжнародним законодавством. На сьогодні так було кваліфіковано тільки два випадки геноциду - в Руанді і у випадку Сребреніци (і то тут були спекуляції). Але було дотримано всіх процедур. І так само має бути і в даному випадку, якщо ми хочемо отримати правочинну відповідь самим собі, що ж це було, а не займатися перетякуванням канату чи мірянням магалітрами крові. Тому тільки такий шлях забє осикового кола у багаторічні безплідні історичні, публіцистичні, літературні, політиканські дискусії=спекуляції. Знову віддати це питання в руки «поважних» істориків, це все одно, що «поважних» письменників чи поетів. Не можна і далі перебувати в ілюзії, що історія це строга наука :) коли від цього залежить життя тисяч громадян. А сьогодні це питання втрати Україною свого союзника - Польщі. І не тільки... Безголових політичних спекулянтів і провокаторів Путіна нічого не зупинить. І тих, хто стверджує, що жертв було 100 000 і то тільки з однієї сторони, і тих, хто взагалі заперечує причетність до будь-яких жертв своїх улюблених героїв. Склад злочину можуть встановити тільки спеціалізовані прокурори (як у Польському Інституті національної памяті - до речі, відкривши десятки справ у справі Волині, вони на даний момент не довели до суду ні однієї!) і відповідний міжнародний! трибунал. В ситуації, що склалася тільки про це і слід говорити, а не про белетристику. Щиро :)

  Джерело: Facebook

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  Леонід Ємець
  Леонід Ємець

  Народний депутат

  Віктор Каспрук
  Віктор Каспрук

  політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Павло Казарін
  Павло Казарін

  Журналіст

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ