Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Банки перейняли методи гопників?

  • Виталий Червоненко
   Журналист
  • Розсилка
  Банки перейняли методи гопників?

  У вівторок мій робочий день обірвав дзвінок: «Нам вдома обрізали всі дроти – телебачення, Інтернет, домофон – всі, які ведуть в квартиру!»

  Дівчина сиділа вдома і працювала в Інтернеті, аж тут почувся якийсь шурхіт в коридорі. Зникла мережа, вона вийшла й побачила, що всі дроти, які ведуть у квартиру обрізані. До того ж розрізані так, щоб полагодити їх було дуже важко – спеціально вирізалось по кілька метрів дроту. Одразу подумалося, що це чийсь дурний жарт. Але потім помітили на електрощитовій біля дверей наклеєну червону табличку: «Вас разыскивает поверенный Банка! Срочно свяжитесь с нами по номеру: 0-800-500-286». А ще нижче написаний семизначний номер – 2130249.

  Табличка могла бути пов'язаною з пошкодженими дротами. Адже ще зранку її не було. Набравши номер, почув: «Відділ роботи з простроченими кредитами банку. Дівчина запитала, який семизначний номер вказаний на табличці, я продиктував. У відповідь почув: «У вас прострочений кредит в нашому банку, тому до вас приходила наша людина».

  Ніякого кредиту в цьому банку, слава Богу, в мене немає і не могло бути. Що підтвердила сама представниця банку, бо її словами, за цим номером заборгованості значиться якась пані Дибенко. На моє зауваження, що про пані я в житті не чув, мені уточнили, що Дибенко живе десь на Глибочицькій. На питання, до чого тут моя квартира на Оболоні, отримав оригінальну відповідь: хтось міг вказати мою адресу, як актуальну для пані Дибенко.

  В банку заперечили, що це їхні люди перерізають всі дроти в квартиру, але пообіцяли передати справу до відділу безпеки і розібратися. Дійсно, якийсь чудернацький збіг - ще зранку табличка від банку не висіла, а як тільки дроти перерізали – вона з’явилась. Не хочеться думати, що поважний банк використовує такі брудні методи вибивання боргів й наймає злочинців, які нищать чуже майно, навіть не розібравшись. Проте в нашій країні дивуватися взагалі нічому. Здавалося, могли ж в двері подзвонити, спитати, хто тут живе. З таким самим успіхом могли прийти й перерізати дроти чи зіпсувати двері будь-кому, на кого вкаже анонімне джерело.

  P.S.

  Наступного дня зі мною зв’язалися представники служби безпеки банку і розповіли про результати свого внутрішнього розслідування. За їх даними, моя адреса не значиться в їхніх базах, ніяким чином не пов’язана з даним кредитом, а відповідна табличка була розміщена в іншому кінці Києва, на вулиці Вишгородській. Ще одна адреса цього клієнта на Глибочицькій. Проте, він йде на співпрацю з банком, погашає кредит, а тому в принципі у них не було необхідності застосовувати до нього жорсткі методи. Також банкіри наполягають, що ніколи не застосовують подібних протизаконних методів. За їхньою версією, стороння особа переклеїла мені табличку й перерізала дроти.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Тарас Возняк
  Тарас Возняк

  Головний редактор незалежного культурологічного журналу «Ї»

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ