Блог із окупованого Луганська: арифметика розлук

  Напевно, якоюсь окремою темою могла б стати тема розлук. Та що там темою - книгою, повною драматичних ліній і щасливих зустрічей-розлук
  Мовою оригіналу А фільм який би вийшов ?! І таки напише хтось книгу-сценарій, навіть не сумніваюся. І знімуть фільм, претендуючи на перші місця кіноконкурсів. Моя тема розлук сумна. Не може бути тема розлук веселою. Тема зустрічей, очевидно, може, а розлук ні. Колега влітку 2015 стала наполегливо просила мене зустрітися. Казала, прийду з вином,
  • Яна Вікторова

   Викладач, місто Луганськ

  • 11 Сiчня, 23:44
  • Розсилка
  Окупований Луганськ
  Окупований Луганськ

  Напевно, якоюсь окремою темою могла б стати тема розлук. Та що там темою - книгою, повною драматичних ліній і щасливих зустрічей-розлук

  Мовою оригіналу

  А фільм який би вийшов ?! І таки напише хтось книгу-сценарій, навіть не сумніваюся. І знімуть фільм, претендуючи на перші місця кіноконкурсів.

  Моя тема розлук сумна. Не може бути тема розлук веселою. Тема зустрічей, очевидно, може, а розлук ні.

  Колега влітку 2015 стала наполегливо просила мене зустрітися. Казала, прийду з вином, або ти приходь до мене - посидимо, пригадаємо.

  Ми з нею сім років працювали разом, і з нашого великого відділу залишилися в місті лише ми вдвох - інші поїхали ще в 2014 підкорювати світ.

  А опинитися після семи років роботи в дружному колективі за бортом, це випробування не з легких. Одна справа, якщо хотів піти і сам пішов, а інше, якщо тебе скоротили через непотрібність - нічим платити.

  Ось все це моя колега і хотіла зі мною обговорити за пляшкою вина. Згадати, поплакати, посміятися, трохи попліткувати. А головне, сказати одна одній, наскільки важко опинитися ось так - за бортом життя.

  І знаючи все це, що за рік, який минулий після літа 2014-го, ми так і не змогли адаптуватися до нового життя, обтруситися і встати, ніби нічого не сталося, я не хотіла зустрічатися.

  «Ви як? Ми теж - нормально»

  У мене за той рік, що минув, була сила-силенна поразок і неприємних відкриттів.

  Виявилося, що я не можу ось так, відірвавши зі шкірою улюблену роботу, почати любити іншу.

  Виявилося, що я взагалі не хочу і не можу багато до чого звикати.

  Моя колега весь рік, як і я, борсалася, кидаючись шукати роботу, а потім болісно відходячи від неї. Якийсь синдром звільнених ... Все було не те, не з тими, не так. І я вчергове відмовлялася зустрічатися, передбачаючи, як важко мені буде потім.

  Весь наш колектив подібно до відважниих мандрівників відправився підкорювати світ. Не від хорошого життя, звичайно.

  Хтось їхав за громадянством, хтось - від війни, а хтось - за батьками ... І всі вони були дуже зайняті своїм новим життям, пошуками робіт, квартир, медкомісії для громадянства, громадянством для нового життя ....

  Спочатку, так, писали-дзвонили: «Ви як? Ми теж нормально». Скаржитися ні ми, ні вони не хотіли - сенс?

  Вони з запалом переконували, що все добре, погане залишилося в Луганську, а у них усе добре.

  А ми переконували, що якщо щось і погано, то не у нас - у нас нормально. Такий собі марафон нормального життя. У кого краще.

  А потім я зловила себе на тому, що з тими, хто тут, ми нав'язливо часто говоримо про те, як добре було раніше.

  Неначе вся нормальне життя відійшло в небуття влітку 2014 року, і тепер якщо ми про щось і говоримо відверто, так це про втрачені можливості.

  І в цьому теж феномен спілкування, який заводив у глухий кут. Ми згадували якісь дріб'язкові деталі, яким у тому довоєнному житті уваги не приділяли, обговорювали покупки того часу, втрачені можливості, щасливі і смішні епізоди.  Так живуть у будинку для літніх людей - тим життям і тими можливостями. І ми стали так жити. І кожен такий зріз пласта пам'яті призводив до того, що ставало відчайдушно тоскно.

  Моя колега, загалом, виграла, від усього. Її співмешканець нарешті після довгих років пошуків себе і роботи знайшов себе в місцевій «армії» і став від цього якось навіть молодшим і зібранішим, хоча пив також багато.

  А вона, гаючи час без роботи, стала пекти пироги йому і його «товаришам» ... І навіть його зарплати стало вистачати їм двом, раніше вони жили на її доходи.

  Але навіть цього мені не хотілося обговорювати - пережитого страху, пошуків води, продуктів ...

  Є, напевно, речі, якими не потрібно ділитися і ділити їх на двох теж не потрібно...

  Джерело: ВВС Україна

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди співпадають з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Тимчук
  Дмитро Тимчук

  Народний депутат України (Народний фронт)

  Костянтин Машовець
  Костянтин Машовець

  Координатор групи «Информационное сопротивление»

  Денис Казанський
  Денис Казанський

  Журналіст

  Сергій Грабовський
  Сергій Грабовський

  Політичний аналітик

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ