рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  В Україні закрили єдину школу кобзарів

  • Розсилка
  В Україні закрили єдину школу кобзарів

  Вчителі і батьки учнів збираються протестувати

  В Україні закрили єдиний у своєму роді Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва (Київська область). Про це у Facebook повідомив актор Олександр Ігнатуша.

  За його словами, закриття закладу відбулося без попередження викладачів та учнів.

  «Вчителі і батьки учнів збираються протестувати проти свавілля. Потрібна підтримка громадськості», - написав Ігнатуша.

  Раніше адміністрація закладу повідомляла, що коледж не набрав цьогоріч студентів на перший курс.

  «У нас проблема з тим, що ми не набрали цього року держзамовлення, жодного учня не прийнято на перший курс. Заяви на вступ подали лише дві особи. Всього на даний час у коледжі навчається 21 студент (на всіх курсах — ред.). За такої ситуації виходить, що вартість навчання у перерахунку на одного студента стає дуже високою. Тож постає питання про переведення студентів до інших навчальних закладів», - сказала директор коледжу Світлана Колосовська в коментарі «Укрінформу».

  Нагадаємо, у 2018 році збільшено державне замовлення на вчителів, фахівців з IT та аграрних наук, але взагалі не буде замовлення на «Право» для заочної форми. 

  Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва заснований 1989 року. Ініціаторами заснування школи були заслужений артист України Василь Литвин, письменники Борис Олійник і Олесь Бердник. Мета коледжу — відродження кобзарської традиції. Школа готує співаків-бандуристів, майстрів кобзарського мистецтва та викладачів музики. Унікальною особливістю школи є те, що в ній навчаються переважно хлопці, як це було в українській традиції гри на кобзі та бандурі. Більшість вихованців школи є солістами у провідних мистецьких колективах Києва.
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ