рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Зеленський на засіданні РНБО розглянув Стратегію нацбезпеки України

  • Розсилка
  РНБО розглянула проект Стратегії національної безпеки України - Зеленський на засіданні РНБО розглянув Стратегію нацбезпеки України
  РНБО розглянула проект Стратегії національної безпеки України
  Фото: president.gov.ua

  Нова стратегія нацбезпеки України передбачає заходи щодо зниження напруженості у відносинах з РФ

  Під час засідання Ради національної безпеки і оборони України під головуванням президента Володимира Зеленського розглянули проєкт Стратегії національної безпеки України «Безпека людини — безпека країни».

  Про це повідомили в пресслужбі Офісу президента.

  Водночас, Зеленський зазначив, що засідання має консультативно-дорадчий характер, щоб усі члени РНБО могли висловити свої думки, зауваження та пропозиції щодо майбутнього документу.

  Також президент запропонував учасникам засідання впродовж тижня детально опрацювати документ і подати до нього свої пропозиції.

  «І після цього ми зустрінемось і затвердимо документ», — додав він.

  Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що проєкт Стратегії національної безпеки розроблено відповідно до статті 26 закону «Про національну безпеку України». В основу документа покладено виборчу програму президента. До підготовки проєкту залучалися Національний інститут стратегічних досліджень, державні органи, інституції громадянського суспільства, а також іноземні експерти.

  «Стратегія стане основою для розробки інших документів стратегічного планування у сферах національної безпеки та оборони, які визначатимуть шляхи та інструменти їхнього забезпечення», — сказав секретар РНБО.

  За словами Данілова, зокрема йдеться про стратегію людського розвитку, стратегію воєнної безпеки, стратегію громадської безпеки та цивільного захисту, стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу, стратегії економічної, екологічної, інформаційної безпеки, стратегію кібербезпеки, національної розвідувальної програми, стратегію з питань зовнішньополітичної безпеки, стратегію з питань державної безпеки, контррозвідки та боротьби з тероризмом тощо.

  Директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко повідомив, що проєкт Стратегії був опрацьований відповідною робочою групою та презентований, зокрема у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі у грудні минулого року, де отримав схвальну оцінку.

  В основу діяльності пропонується покласти три основні засади: розвиток оборонних і безпекових спроможностей, які унеможливили б збройну агресію проти України шляхом збільшення ціни цієї агресії; здатність суспільства та держави швидко й адекватно реагувати на зміну безпекового середовища й підтримувати стале функціонування своїх основних механізмів; розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з Європейським Союзом і державами – членами ЄС і НАТО, США, прагматична співпраця з іншими країнами та міжнародними організаціями на основі національних інтересів України.  Пріоритетними напрямами політики національної безпеки у проєкті Стратегії визначається забезпечення незалежності й державного суверенітету, суспільний розвиток, насамперед — розвиток людського капіталу, захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, європейська і євроатлантична інтеграція (створення необхідних умов для набуття повноправного членства у ЄС і НАТО), відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України.

  Очікується, що реалізація цих пріоритетів забезпечуватиметься шляхом відновлення миру та державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, здійсненням комплексу міжнародно-правових, політико-дипломатичних, безпекових, гуманітарних та економічних заходів «Крим – це Україна». Також пропонується вжити заходів для зменшення ймовірності ескалації конфлікту з Росією та напруги у двосторонніх відносинах.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ