Нацбанк закликав уряд скорочувати соціальну підтримку населення

Нацбанк закликав уряд скорочувати соціальну підтримку населення
Наразі уряд має інтенсивно шукати шляхи збільшення надходжень до бюджету
фото з відкритих джерел

Катерина Рожкова: «Я розумію, як зараз важко людям, але в нас немає джерел наповнення бюджету…»

Після війни економіка дуже просіла і податкові надходження до бюджету значно знизилися. Наразі уряд має скоротити некритичні видатки та переглянути соціальні виплати населенню, що допоможе наповнити бюджет. Про це розповіла в інтерв'ю «Главкому» перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.

«Головне – було це зробити швидко. Зараз вже шостий місяць війни. Враховуючи, що багато допомоги йде через «Дію», завжди можна подивитися і перевірити раціональність і ефективність тих чи інших соціальних виплат. І я впевнена, що уряд це робить», – каже Катерина Рожкова.

Перша заступниця голови Нацбанку розповіла і про інші шляхи збільшення  надходжень, які має шукати уряд. 

«Один із них вже був реалізований – повернення податків на імпорт. Зрозуміло, що в умовах війни ніхто не пропонує збільшувати податковий тягар на бізнес чи робітників – підприємствам потрібно відновлюватися. Але потрібно мінімізувати некритичне витрачання ресурсів шляхом підвищення податків на споживання, імпорт, активи, ренту. Це має бути щось, що легко адмініструється і не потребує великої додаткової звітності», – каже Рожкова.

Другий момент – перегляд витратної частини, говорять в Нацбанку. «Знаю, що це не популярно, але потрібно скорочувати некритичні видатки. До парламенту періодично вносяться законопроекти, які Міністерство фінансів не підтримує, бо у них ідеться про збільшення витрат. При всій повазі до людей, я розумію, як їм зараз важко, але в нас немає джерел наповнення бюджету і держава все-таки має переглянути пріоритети», – підкреслила заступниця голови Нацбанку.

Також пані Рожкова назвала третій момент, який має вжити уряд. «Важливо і далі підіймати ставки за військовими облігаціями уряду. Ми вже бачимо кроки Міністерства фінансів у цьому напрямі, і ми їх підтримуємо в цьому та очікуємо, що цей процес продовжуватиметься. Збільшення дохідності дасть змогу наростити запозичення на внутрішньому ринку для фінансування бюджету», – розповіла Катерина Рожкова.

Нагадаємо, раніше Нацбанк пояснив, чому в Україні досі працюють російські банки.

Читайте також інтерв'ю:

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: