Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Законопроект 1210 йде врозріз з планами Кабміну щодо податкової реформи – голова Федерації роботодавців

  • Розсилка
  Законопроект №1210-1 може бути розглянутий в парламенті вже на наступному пленарному тижні - голова Федерації роботодавців - Законопроект 1210 йде врозріз з планами Кабміну щодо податкової реформи – голова Федерації роботодавців
  Законопроект №1210-1 може бути розглянутий в парламенті вже на наступному пленарному тижні - голова Федерації роботодавців

  За оцінками галузевих асоціацій, додаткові витрати залізорудних підприємств в разі прийняття законопроекту складуть приблизно 8,5 млрд грн на рік - Олійник

  Всупереч публічним заявам уряду про початок податкової реформи навесні 2020 року з її широким обговоренням, вже сьогодні на розгляд Верховної Ради винесено законодавчі пропозиції, які передбачають суттєве погіршення умов оподаткування гірничодобувної галузі з прогнозованими негативними наслідками для бізнесу, працівників і держави.

  Про це йдеться в листі глави Федерації роботодавців України Дмитра Олійника до прем'єрміністра Олексію Гончаруку, копія якого є в розпорядженні Мінпрому.

  Олійник звернув увагу голови уряду на законопроект №1210-1, що може бути розглянутий в парламенті вже на наступному пленарному тижні.

  «Серед критичних недоліків законопроекту №1210-1, які викликають негативну реакцію бізнесу, передбачено збільшення рентної плати на видобуток залізної руди майже в п'ять разів за рахунок як безпосереднього збільшення ставки з 8% до 10%, так і збільшення бази оподаткування і самої формули розрахунку рентної плати. При цьому рентна плата для інших видів корисних копалин, наприклад, марганцевої руди, залишається без змін», - йдеться в листі.

  Глава Федерації роботодавців підкреслив, що за оцінками галузевих асоціацій, додаткові витрати залізорудних підприємств в разі прийняття законопроекту складуть приблизно 8,5 млрд грн на рік.

  «З урахуванням негативних прогнозів цінової кон'юнктури на глобальному ринку залізорудної продукції, негативні економічні та соціальні наслідки такого рішення очевидні: втрата експортних ринків, значне зменшення обсягів виробництва і валютної виручки, масові скорочення персоналу, зменшення сплати податків, зборів та інших платежів, втрата інвестиційної привабливості галузі», - констатує Олійник.

  Глава Федерації роботодавців також звернувся до прем'єрміністра з проханням створити робочу групу із залученням центральних органів державної влади, представників Федерації роботодавців, галузевих асоціацій, народних депутатів і міжнародних експертів, яка б зайнялася виробленням механізмів встановлення збалансованого рівня податкового навантаження на галузі, які займаються видобутком корисних копалин.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ