Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Новий вид шахрайства: киянам обіцяють спадщину на мільйони доларів

  • Розсилка
  Новий вид шахрайства: киянам обіцяють спадщину на мільйони доларів

  Для отримання «спадщини» потрібно надіслати свої паспортні дані

  Зловмисники почали виманювати у киян паспортні дані, обіцяючи спадщину від померлих мільйонерів-іноземців.

  «Я працюю з «Banque Atlantique Togo» на посаді генерального секретаря закордонних справ, як секретаря покійного інженера Джорджа», — пише в одному з листів-спамів невідомий «доброзичливець», який представився містером Фабіо Дуру.

  Для створення довіри автор листа надсилає копію якогось «сертифікату» і повідомляє, що його покійний клієнт (інженер Джордж) «був супутником колишнього президента Лівії Муаммара Каддафі».


  2_61

  Далі, намагаючись підтвердити свою «правду», автор листа демонструє фото (начебто з місця церковного поховання покійного).


  3_45

  Як стверджує містер Дуру, на банківському рахунку Джорджа залишилось $9,6 млн або 150 кг золота. Щоб отримати ці гроші він пропонує киянам виступити у ролі родичів покійного.

  «Наш банк дасть вам гроші як найближчій особі покійного. Я не хочу, щоб гроші йшли до державної скарбниці як покинутий фонд. Тому я звертаюся до вас, щоб наш банк міг надати вам готівку і золото інженера Джорджа», — продовжує м-р Дуру.

  У своєму листі загадковий містер пропонує укласти з ним угоду про те, щоб отриману суму розділити порівну. Для проведення банківської операції потрібно надіслати свої особисті дані — адресу, телефон, скан-копії паспорта (посвідчення).

  Як показує аналіз, подібні спами нагадують сумнозвісні «нігерійські листи» — види шахрайства, що завітали до нас із далекої Африки.

  Раніше суть цих афер полягала в тому, що зловмисники пропонували оплатити певну суму в обмін на майбутні солідні відсотки від фінансових операцій.

  Якщо одержувач листа «клює» на такі приманки, йому надсилають декілька документів, на яких є навіть печатки.

  «Спамщики» використовують різні схеми і ретельно підходять до вибору жертви, вивчаючи її у соцмережах.

  Чим загрожує витік паспортних даних? На ваше ім'я можуть оформити кредит. Шахраям дістануться гроші, а вам — дзвінки колекторів про боргові зобов'язання.

  За даними Асоціації банків України, може існувати зв'язок між шахраями і співробітниками фінансових установ.

  Особа, паспортні дані якої використовуються заради чужої наживи, обов'язково дізнається про такі махінації, але набагато пізніше (коли отримає борговий лист із банку).

  Джерело: Вечірній Київ

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ