Прогулянка по Борисоглібській: особняк київського мера і будівля з привидом

Прогулянка по Борисоглібській: особняк київського мера і будівля з привидом

Ми дізнаємося, де жили торговці залізом і золотом і помилуємося жінкою-охоронцем

У будинку міського голови брачуются подоляни

Вулиця Борисоглібська відома ще з XVII століття, правда, під іншою назвою: Глібоборисівська,Хлібоборисівська. Втім, сучасну назву вона отримала завдяки храму, який раніше знаходився на ційвулиці. Церква була названа на честь святих Бориса і Гліба (на місці будівлі на вул. Борисоглібська,10, побудована в 1692 році і знесена більшовиками в 1930-і роки), які були вбиті під час міжусобноївійни старшим братом Святополком. На початку вулиці - двоповерховий особняк №2 / 20.

Він побудований в 1830 році на замовлення міщанина Федора Коробкіна, який займавсявиробництвом золотих і срібних виробів. Пізніше в цьому будинку відкрили Києво-Подільську дівочугімназію. Варто звернути увагу на рожевий двоповерховий будиночок зі скромною ліпниною біля вікон під №6. Зараз в ньому знаходиться загс Подільського району, хоча в XIX столітті в ньомупроживав міський голова Києва Степан Сольський. Поруч з будиночком на стіні будівлі можнапомилуватися муралем, на якому зображена українка.

В особняку сестер київських живе привид

Особняк з блакитним відтінком на вул. Борисоглібській, 15/9, не залишить нікого байдужим.

На чотириповерховому спорудженні встановлена табличка, де зазначено, що будівлі вже понад сто років. Фасад будинку прикрашений ажурною ліпниною, що підкреслює вишуканий смак господарів особняка. До 80-х років позаминулого століття будівля в стилі пізнього класицизму належала впливовій купецької сім'ї Київських. Сестри Київські з цього заможного роду передали його в спадщину ще одній впливовій купецькій сім'ї Лук'яновим. Але в спадок будинок нікому зі знатних киян не дістався. Споруда, як і багато особняків, була націоналізована.

Втім, нині житло в цьому будинку оцінюється досить дорого - сума сягає півмільйона доларів. До всього, місцеві жителі з цим будинком пов'язують досить містичну історію. Мовляв, в ньомувідбуваються паранормальні явища: то двері самі по собі відкриваються, то можна почути якісьнезрозумілі звуки, що нагадують дівочі крики. До речі, варто звернути увагу на двоповерховийособняк на вул. Борисоглібській, 7. До революції в ньому хазяйнував знатний київський купецьМикола Істомін.

Особняк знаменитих торговців залізом

Старовинний особняк із зеленим відтінком на вул. Борисоглібській, 12, належав впливовій київськійкупецькій сім'ї Десятіних.

Знатне сімейство заробило свій величезний капітал завдяки торгівлі залізними виробами, а самескобами, які застосовувалися при будівництві будинків. Сімейство активно скуповувало нерухомістьна Подолі. Один з братів проживав в особянке №12, а інший - по сусідству, в будівлі №14. Післяреволюції в будівлі №12 обладнали санаторій Червоного Хреста, а після війни в ньому вирішилиоблаштувати музей Подільського району. Зараз в будівлі знаходяться офісні приміщення.

Дама, банти і маленький янгол

Будинки на вул. Борисоглібській, 15-а і 15-б, були побудовані після масштабної і смертоносноїпожежі на Подолі.

Відомо, що земельну ділянку під будівництво будинків виділили нікому киянину Кагарлицькому.Власне, він і контролював будівництво будинків і процес їх оздоблення. Будинки вражають своєю вишуканістю. На фасаді перед центральним входом особняка №15-б можна побачити лик жінки, якапильно розглядає всіх гостей, які мають намір зайти в будівлю. А біля вікон - декоративні банти.

До речі, на верхній частині фасаду особняка №15-а можна навіть помітити маленького янгола. Заразв приміщеннях знаходяться офіси різних компаній.

Будівля з потрійним номером і будматеріали

Розкішний особняк жовтого кольору з невеликими колонами на фасаді знаходиться на вул.Борисоглібській, 16-а. Чотириповерховий будинок належав заповзятливому киянину - якомусьБеренштейну. Там він обладнав прибутковий будинок і отримував солідні суми від постояльців. До речі, будинок і зараз житлової та знаходиться в хорошому стані. У декількох сотнях метрів -набережна Дніпра, тому оренда житла в старовинному особняку обійдеться майже в тисячу доларів.В кінці вулиці знаходиться особняк з незвичайною адресою вул. Борисоглібська, 21/2/19.

Особняк в приватній власності. На першому поверсі господарі облаштували кафе, де виставленінапоказ десятки антикварних предметів: старовинні амфори, кулінарні приналежності і навітьпіаніно.

Будинок побудований в 1858 році, це був маєток купчихи Самохвалової, яка торгувалабудматеріалами. Після її смерті син продав будинок двом євреям, які займалися виробництвом цеглив Києві.

Фото: Анатолій Бойко

Джерело: Леся Кириченко, Сегодня

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: