Археологи у Житомирі відкопали старовинне підземелля
Науковці припускають, що катакомби ведуть до костьолу Святої Софії, розташованого неподалік, тож їм десь півтисячі років
Під час розкопок археологи на двометровій глибині викопали польські та чеські срібні монети XVI сторіччя, а ще – козацькі люльки, йдеться в сюжеті ТСН.
Копнувши глибше, натрапили на ходи. Припускають, що катакомби ведуть до костьолу Святої Софії, розташованого неподалік, тож їм десь півтисячі років.
У знайденому підземеллі в майбутньому планують зробити музей.
Археологи досліджують територію за мапою, яку склали за допомогою георадару. І сподіваються, що нинішніми раритетами їхні знахідки не обмежаться.
«Цегла старовинна, не сучасна. Справа в тім, що нема такої інформації, було тут приміщення чи ні, але, за словами мешканців, ще в 20-х роках на цій території виникали неодноразово провали під землею. На 19-те – початок 20 століття, коли тут будувався перший водогін, неодноразово натрапляли на такі підземелля. Місцеві підприємці, які будували у цих стінах магазини, використовували їх як місця сховища продуктів, різного реманенту, вина, виробів різноманітних. Наприкінці 19 століття міська дума зробила комісію, щоб вивчити це питання, оскільки ці підземелля провалювались і руйнували поверхневий шар ґрунту і шлях, то треба було здійснити ремонт, а перед тим, як це зробити, необхідно було вивчити ситуацію взагалі. Така комісія була, вона працювала, підтвердила наявність таких підземель, але чим воно закінчилось надалі – невідомо», - розповідає старший науковий співробітник відділу досліджень Житомирського обласного краєзнавчого музею Олександр Тарабукін.
Історики огородили ділянку навколо підземелля і сподіваються, що у них буде достатньо часу, аби дослідити його.
«Дуже цікаво, тому що цей провал ми вперше зафіксували особисто. Колишній архітектор міста Житомира, на жаль, він у 80-х роках помер, розповідав про випадок, коли у 20-х роках прямо навпроти входу до «Автодору» був величезний провал. І навіть чутки були, що знаходили там старовинні цінності, старовинні книги, де вони зникли, ніхто не знає, але такий провал фіксувався. Треба його вивчити, подивитися, щоб зробити фахові висновки. Попередньо ми можемо точно констатувати, що це підземелля, а от як воно використовувалося: як підземний хід, прохід з однієї точки до іншої, це треба побачити, туди залізти і обстежити», – каже Олександр Тарабукін.
Коментарі — 0