Центрвиборчком пояснив, де голосуватимуть українці в Росії
П’ять виборчих дільниць на території Російської Федерації були ліквідовані, згідно із постановою №274
Громадяни України, які перебувають на консульському обліку в дипломатичних установах на території РФ, зможуть взяти участь у голосуванні під час проведення чергових виборів президента України 31 березня на території посольств України у Грузії, Казахстані та Фінляндії.
Про це 3 січня повідомляє Відділ взаємодії із засобами масової інформації Секретаріату Центральної виборчої комісії.
«Зазначену категорію громадян України включено до списків виборців, тому вони мають можливість безперешкодно брати участь у голосуванні на відповідних виборчих дільницях, указаних у додатку до постанови Центральної виборчої комісії від 31 грудня 2018 року №274», - заявили в ЦВК.
Зазначається, що постановою №274 Центральна виборча комісія на підставі подання Міністерства закордонних справ України від 19 грудня 2018 року, яке містило обґрунтований висновок щодо ризиків та загроз проведенню виборів президента України на закордонних виборчих дільницях при посольстві та консульствах України в Російській Федерації та неможливості забезпечення виборчого процесу на території держави-агресора відповідно до принципів та стандартів, визначених Конституцією України та Законом України «Про вибори президента України», насамперед стосовно гарантування безпеки громадян України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території Російської Федерації, та забезпечення їх виборчих прав, ліквідувавши п’ять виборчих дільниць на території Російської Федерації, віднесла їх межі до закордонних виборчих дільниць, розташованих відповідно на території посольств України у Грузії, Казахстані та Фінляндії.
«Водночас зазначаємо, що громадяни України, які тимчасово перебувають у Російській Федерації та мають паспорт громадянина України, можуть реалізувати своє право голосу за місцем своєї реєстрації в Україні», - повідомили в ЦВК.
У Центрвиборчкомі додали, що інші громадяни України, які тимчасово перебувають за кордоном, мають завчасно подбати про включення до списків виборців на виборчих дільницях, на яких вони планують голосувати, та подати заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси згідно з Порядком тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси, затвердженим постановою Комісії від 13 вересня 2012 року №893.
«Дізнатися, чи включено виборця до Державного реєстру виборців, та перевірити правильність зазначення в Державному реєстрі виборців його прізвища, імені, по батькові та виборчої адреси можна за допомогою онлайн-сервісу «Особистий кабінет виборця» (https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN) на веб-сторінці «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua). Для цього потрібно зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» і зробити відповідний запит. Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримає відомості щодо своїх даних у Державному реєстрі виборців на електронну адресу, вказану під час реєстрації», - додали в ЦВК.
Нагадаємо, 31 грудня Центральна виборча комісія ліквідувала виборчі дільниці на території Росії. П’ять виборчих дільниць у дипломатичних представництвах України на території Росії, які були затверджені ще 2012 року, відповідно до цієї постанови перестануть існувати.
Натомість ЦВК розширила межі своїх дільниць на територіях посольств України у Грузії, Фінляндії й Казахстані. Тепер за цими дільницями закріплені не лише межі відповідних держав, а й низки областей Росії.
31 грудня 2018 року розпочалась передвиборча кампанія. За законом, процес має стартувати за 90 днів до дати голосування, яка припадає на 31 березня 2019 року.
Колишній міністр екології та природних ресурсів України, юрист Ігор Шевченко 31 грудня прибув до Центральної виборчої комісії і подав документи для реєстрації кандидатом у президенти.
За кілька хвилин до Нового року лідер «Кварталу 95» Володимир Зеленський оголосив в ефірі «1+1», що йде в президенти України.
- Детальніше про президентські вибори читайте тут
Коментарі — 0