Експерт з New York Times відмовився від своїх слів про постачання Україною ракетних двигунів до КНДР

Експерт з New York Times відмовився від своїх слів про постачання Україною ракетних двигунів до КНДР

Ельман заявив, що не вірить у співпрацю української влади з КНДР

Експерт із Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкл Ельман, на якого посилалося у розслідуванні The New York Times, заявляє, що не стверджував про причетність української влади до постачання ракетних двигунів у КНДР.

Про це свідчать його повідомлення в Twitter.

«Я уточню, з вашого дозволу, щодо джерела надходження двигунів для міжконтинентальних балістичних ракет у КНДР: «Південне» - одне з кількох можливих джерел. Є й інші можливості у Росії», - пише Ельман.

«Я не вірю, що українська влада знала або сприяла, якщо двигуни походять з України. Навпаки - Україна заарештовувала північнокорейців у 2012 році!», - додає він.

Йдеться про те, що 2012 року СБУ затримала північнокорейських шпигунів, які працювали під прикриттям торгпредства Північної Кореї в Мінську і потрапили в поле зору контррозвідки СБУ після спроб через інтернет встановити контакт із підприємством, пов'язаним із ракетним КБ «Південне». Приїхавши потягом до Дніпропетровська, розгорнули активне полювання за секретними документами з проектування твердопаливних і рідинних двигунів, систем постачання палива, відділення ступенів ракет, відповідними комп'ютерними програмами, іншою специфічною інформацією, що становить державну таємницю. Намагалися завербувати громадян України, обіцяючи винагороду, однак ті на провокації не піддалися і заявили в СБУ.

Нагадаємо, The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) озвучила припущення, що запущена в липні Північною Кореєю (КНДР) міжконтинентальна балістична ракета Hwasong-14, була оснащена ракетним двигуном, створеним на основі радянського аналога РД-250. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР в публікації названо українське ДП «Південмаш» (Дніпро), яке, як пише NYT, «залишалося одним з основних виробників ракет Росії навіть після здобуття Україною незалежності».

Секретар РНБО України Олександр Турчинов у відповідь на це заявив, що підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї, а інформація про це «не має під собою жодних підстав, є провокативною за змістом, та, скоріш за все, спровокована російськими спецслужбами для прикриття власних злочинів».

Завод «Південмаш» також спростував публікацію The New York Times, назвавши інформацію американського видання провокацією.

Читайте також статтю: Ракетні успіхи Кім Чен Ина. Нова спецоперація проти України 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: