Ердоган пообіцяв «рубати голови зрадникам» в річницю спроби перевороту
Турецький лідер пообіцяв підписати будь-який прийнятий парламентом закон, який відновлює в країні смертну кару
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган пообіцяв «рубати голови зрадникам», маючи на увазі плани по відновленню в країні смертної кари, скасованої в 2004 році.
Про це він в першу річницю провальної спроби перевороту в Туреччині, виступаючи перед сотнями тисяч прихильників на мосту через протоку Босфор у Стамбулі, повідомляє Agence France-Presse.
«Перш за все, ми відрубаємо голови зрадникам», - сказав Ердоган.
Турецький лідер також пообіцяв підписати будь-який прийнятий парламентом закон, який відновлює в країні смертну кару.
Крім того, Ердоган заявив, що обвинувачені в спробі перевороту під час судових процесів повинні бути одягнені в форму, що нагадує помаранчеві комбінезони ув'язнених американської військової в'язниці Гуантанамо.
В ході виступу прихильники президента скандували «ми солдати Таїпа», а деякі навіть розмахували петлями в знак підтримки страти.
Нагадаємо, в суботу ввечері десятки тисяч мешканців Стамбула зібралися у трьох різних районах мегаполісу, звідки попрямували ходою до одного з трьох мостів через Босфор.
Саме там рік тому під час сутичок загинули 34 мирних мешканця.
До слова, у Туреччині до річниці спроби держперевороту звільнили сім тисяч держслужбовців.
Напередодні прем’єр Туреччини пообіцяв, що учасники спробу перевороту не уникнуть покарання.
Нагадаємо, в ніч проти 16 липня минулого року військові Туреччини вчинили спробу перевороту. У Стамбулі та Анкарі відбувалися авіанальоти, на вулицю були виведені танки. Вже до ранку суботи президент країни Реджеп Ердоган заявив, що основні осередки повстанців ліквідовані.
20 липня президент Ердоган ввів надзвичайний стан на три місяці для «нейтралізації загроз», пов'язаних з військовим заколотом.
Після цього уряд країни періодично продовжував дію режиму НС в країні. Він передбачає окремі обмеження на пересування, проведення мітингів демонстрацій, посилення контролю над ЗМІ та інше.
Як відомо, під час репресивних заходів, розгорнутих турецькою владою після невдалої спроби перевороту, близько 120 тисяч осіб були звільнені з роботи, а понад 40 тисяч були затримані або ув'язнені.
Дивіться також: «Рівно рік тому в Туреччині намагалися повалити Ердогана. Історичні кадри»
Коментарі — 0