Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Гриневич сподівається, що крапку в конфлікті навколо мовної статті закону про освіту поставить Конституційний суд

  • Розсилка
  Міністр освіти і науки Лілія Гриневич  - Гриневич сподівається, що крапку в конфлікті навколо мовної статті закону про освіту поставить Конституційний суд
  Міністр освіти і науки Лілія Гриневич 
  Фото: прес-служба Міністерства освіти і науки

  Конституційний суд має розглянути мовну статтю закону восени

  Міністр освіти і науки Лілія Гриневич в інтерв’ю «Главкому» заявила, що наразі Україна має величезні дискусії, в т.ч. міжнародні, навколо положення закону «Про освіту» – про те, що ми мусимо збільшити кількість годин української мови зокрема на викладання предметів українською в школах з мовами національних меншин. Вона також сподівається, що Конституційний суд поставить крапку у вирішенні конфлікту навколо закону.

  «Я думаю, що це питання великої політики, а не питання якості освіти дітей. Були перемовини на рівні міністрів закордонних справ і освіти, і глава МЗС Угорщини пан Сійярто чітко відповів на прес-конференції, що вони вимагають від України виконати рекомендації Венеціанської комісії. Це великий поступ насправді з їхнього боку. Тому що спочатку вони говорили: ніяких змін, тримаємо статус-кво – 100% предметів угорською мовою. Але в чому полягає інший бік медалі? Вони сказали ще одну річ: ви повинні домовитися з угорською громадою. У нас нещодавно були ці перемовини, вони були довгими, але ми знайшли багато позитивних рішень. Наприклад, як удосконалювати вивчення української», - розповіла вона.

  Але представники громади далі продовжують стояти на позиції – 100% предметів угорською мовою. Тобто вони заявили про рекомендації Венеційської комісії, але ці рекомендації не вимагають вносити зміни в мовну статтю закону «Про освіту». А наша угорська громада, її лідери, які контактують з МЗС Угорщини, наполягають на цих змінах.

  «Я дуже сподіваюся, що в цій історії поставить крапку Конституційний суд, який має розглянути мовну статтю закону восени. І ми готові захищати позицію, що вона відповідає українській Конституції. Ще одна річ: якщо послухати риторику Угорщини, то вони вже, крім закону «Про освіту», почали витягувати інші питання: проекти законів «Про мову», проект закону «Про подвійне громадянство». Тобто вони весь час будуть шукати причини для цієї риторики «Великої Угорщини». Тому що сам факт, що громадяни іншої країни, зокрема, українці угорського походження, голосують на угорських  виборах, створює умови, в яких важливою ціллю діяльності влади стає створення інформаційних приводів, які б сигналізували про готовність захищати права громади, навіть якщо ці права не порушуються. Ми не можемо йти на якусь догідливу позицію, всупереч інтересам дітей, ставлячи під загрозу якість їхньої освіти», - підкреслила Гриневич.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ