Хто тепер «підносить патрони» Зеленському? Названі головні союзники монобільшості в Раді
Найчастіше монобільшості допомагали голосами депутати групи «Довіра» та позафракційні, - Комітет виборців
Комітет виборців проаналізував результати останніх голосувань Верховної Ради і з’ясував, які фракції та групи найчастіше допомагали голосами для монобільшості.
Всього за період із 1 березня по 13 квітня «Слуга народу» провалили голосування за 26 рішень Ради – за них проголосували менше, ніж 226 депутатів монобільшості і без допомоги інших політсил ці рішення не були б прийняті. Зокрема, монобільшість провалила голосування за призначення міністра економіки, звільнення міністра охорони здоров’я, звільнення міністра фінансів, висловлення недовіри генеральному прокурору, прийняття так званого «антиколомойського закону» та ін.
За даними КВУ найчастіше монобільшості допомагали голосами депутати групи «Довіра» та позафракційні. В середньому за рішення, на які депутати «Слуги народу» не забезпечили 226 «за», голосували 13 позафракційних і 12 депутатів групи «Довіра». Ще 211 голосів в середньому самостійно давали депутати монобільшості. Таким чином разом взяті депутати «Слуги народу», «Довіри» і позафракційні забезпечували 236 голосів «за» і рішення були прийняті.
Загалом в середньому «за» голосували: 71% депутатів групи «Довіра», 61% - позафракційних, 55% - «Голосу», 48% - ЄС, 38% - «За майбутнє», 37% - «Батьківщини», 32% - «ОПЗЖ». При цьому позафракційні і депутати групи «Довіра» підтримували монобільшість систематично і фактично не провалили жодного голосування в Раді. Це відрізняє їх від інших фракцій і груп Ради, які, якщо і голосували «за», то робили це несистематично і нерегулярно, підтримуючи лише певні рішення.
«Власних голосів монобільшості не вистачило навіть на прийняттях низки важливих законопроектів, направлених на боротьбу з коронавірусом. Однак у цьому випадку «за» голосували майже всі фракції Ради і тому рішення були прийняті. Що ж стосується більш політичних питань, зокрема, кадрових призначень, прийняття так званого «антиколомойського закону», закону про ринок землі, змін до регламенту Ради, то тут союз «Слуги народу» із групою «Довіра» та позафракційними проявився досить чітко», - підсумував голова КВУ Олексій Кошель.
До слова, раніше Комітет виборців повідомив, що депутати «Євросолідарності» стали лідерами за відвідуванням Ради під час карантину.
Коментарі — 0