рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Єдиний у Росії український храм знесуть за рішенням суду

  • Розсилка
  <span id="result_box" lang="uk"><span>Свято</span><span>-</span><span>Троїцький</span> <span>храм</span> <span>Київського</span> <span>патріархату</span> <span>у м.Ногінск Московської області <br /></span></span> - Єдиний у Росії український храм знесуть за рішенням суду
  Свято-Троїцький храм Київського патріархату у м.Ногінск Московської області

  Московський суд прийняв рішення знести єдиний у Росії храм УПЦ КП

  Московський обласний суд 3 жовтня ухвалив рішення знести у місті Ногінську Свято-Троїцький храм Богородської єпархії УПЦ КП.

  Про це у Facebook повідомив єромонах Святослав Скороход.

  «Сьогодні чорний понеділок для Богородської єпархії УПЦ Київського патріархату в Росії. Московський обласний суд виніс рішення за нашим апеляційним позовом. З 3 жовтня 2016 р. набуває чинності остаточний вирок у знесенні нашого Свято-Троїцького храму в м. Ногінську Московської області, задовільнивши позивача – адмiнicтрацiю Ногiнського району (а по-суті – Московську патрiархiю) та рішення першої судової інстанції Ногінського міського суду», – пише він.

  Священнослужитель Київського патріархату повідомив, що, згідно із постановою, суду храм буде знесено в 4-місячний термін за рахунок Київського патріархату.

  «Напередодні засідання суду на нашого адвоката Горюнову Тетяну Федорівну було скоєно напад, ввечері, коли вона поверталась додому, невідомі з машини почали по ній стріляти, опісля погрожуючи по телефону розправою у випадку подальшої підтримки та захисту нашого храму в суді.

  На жаль, все українське систематичне підчищається і нищиться: сьогодні резонансне рішення щодо знесення храму, до того – закриття української бібліотеки та ліквідування єдиної централізованої української організації «Український конгрес Росії», – додав о. Святослав.

  Церква у Ногінську була єдиною культовою спорудою на території Росії, що належить до юрисдикції УПЦ КП.

  Свято-Троїцький храм існував з початку 90-х років, а в 94-му його настоятель митрополит Адріан (Скорина), будучи етнічним українцем, перейшов в УПЦ КП.

  Віряни та священнослужителі УПЦ КП постійно зазнавали цькування з боку Московського патріархату, а з початку російсько-української війни воно набуло глобального характеру.

  Храм щодня таврували по телебаченню, по місцевому радіо і в газетах. Тексти розклеєних по місту листівок теж стали жорсткішими. У них УПЦ КП називалася вже «лжецерквою» і повідомлялося, що її священики «не вважають гріхом вбивати тих, хто живе на Донбасі і в Москві», а також «вітають воєнні дії хунти на південному сході країни».

  Апогеєм цькування стало подання позову у земельному спорі від імені адміністрації Ногінського району.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ