ЄС має призначити спецпредставника з питань Донбасу і Криму - комітет асоціації
ЄС повинен робити «амбітні пропозиції» стосовно своєї ролі у вирішенні конфлікту
Європейський союз має докладати більше зусиль для вирішення конфлікту на Донбасі та деокупації Криму і призначити спеціального представника з цих питань.
Про це йдеться у заяві, ухваленій Парламентським комітетом асоціації ЄС-Україна на засіданні, яке відбулося 18-19 квітня у Страсбурзі.
«ЄС повинен робити амбітні пропозиції стосовно своєї ролі у вирішенні конфлікту, такі як призначення спеціального представника ЄС щодо конфлікту в Східній Україні та Криму», - йдеться у заяві.
Комітет також розчарований, що за чотири роки після незаконної анексії Криму та міста Севастополя Російською Федерацією жодної конкретної пропозиції міжнародного формату переговорів з деокупації півострова не було обговорено на міжнародних форумах.
«Висловлюємо жаль з приводу того, що Рада із закордонних справ не затвердила висновки щодо України на своєму останньому засіданні у березні 2018 року, тому закликаємо держави-члени ЄС провести цю дискусію з ухваленням висновків на черговому можливому засіданні Ради закордонних справ», - йдеться у заяві.
Депутати також засудили як політичне переслідування незаконне ув'язнення у Росії та Криму громадян України, а також погіршення ситуації з правами людини в Криму, зокрема для кримських татар.
«У світлі цих подальших порушень міжнародного права та основних прав людини вважаємо, що ЄС та Україна мають не тільки продовжувати існуючі санкції, але й накладати додаткові на Росію, в тому числі на тих, хто відповідає за порушення прав людини та організацію так званих президентських виборів в Криму та місті Севастополь», - наголошується в заяві.
Як повідомляв «Главком», Європейський суд запропонував українському уряду укласти мирові угоди з люстрованими чиновниками.
Коментарі — 0