Клімкін назвав знання української «питанням нацбезпеки»
Клімкін назвав неприйнятним варіант, коли в школах нацменшин викладають на державній тільки українську мову
Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна повинна захищати українську мову і мови нацменшин, однак знання державної мови є питанням національної безпеки.
«Наша позиція повинна бути послідовною: ми повинні захищати і українську на 100%, і мови національних меншин. Та ситуація, коли є люди, які ... взагалі не володіють українською мовою, це питання, врешті-решт, нашої єдності і національної безпеки. Я це розумію так і буду далі просувати», — сказав він.
Міністр також назвав неприйнятним варіант, коли в школах нацменшин викладають на державній тільки українську мову, а інші предмети — на мовах відповідних нацменшин, «що веде до незнання термінології точних наук державною мовою серед випускників шкіл».
Раніше повідомлялося, що президент Петро Порошенко підписав закон України №2145-VІІІ «Про освіту», прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року.
Нагадаємо, 5 вересня депутати ввели 12-річку для школярів, зарплату для освітян у розмірі трьох мінімальних зарплат (станом на зараз це 9 600 грн), а також поступове підвищення виплат.
Найбільш дискусійною нормою стала стаття про мову навчання представників нацменшин і корінних народів України. Закон забороняє існування шкіл з викладанням мовами національних меншин і корінних народів, залишаючи лише можливість створювати класи в україномовних школах, де навчання вестимуть мовою нацменшини поряд з державною мовою.
Вивчення мови корінного народу або нацменшини гарантується в школах або через національні культурні товариства. У вишах за бажанням учнів створюються умови для вивчення мови нацменшини як окремої дисципліни.
Виключення із загального правила становлять школярі з числа нацменшин, які почали навчатися до 1 вересня 2018 року. До 1 вересня 2020 року вони зможуть вчитися за колишніми правилами, потім поступово збільшуватиметься кількість предметів, які викладають українською.
Як повідомлялося, зустріч міністра освіти та науки України Лілії Гриневич та міністра людських ресурсів Угорщини Золтана Балога відбудеться в жовтні.
Раніше керівник міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог попросив про особисту зустріч із міністром освіти й науки України Лілією Гриневич через новий український закон про освіту.
Нагадаємо, Угорщина через український закон про освіту хоче розслідування від ООН.
Через протести ряду країн, передусім Угорщини, Україна направила статтю 7 закону про освіту на експертизу до Ради Європи.
Закарпатська облрада звернулася до президента щодо скандального закону про освіту.
15 вересня в розпорядженні «Главкому» опинився повний текст звернення депутатів Закарпатської обласної ради до президента України, в якому вони вказують на порушення прийнятим на початку вересня законом «Про освіту» конституційних прав національних меншин, зокрема, на навчання рідною мовою.
Після узгодження текст документу був дещо змінений і скорочений.
19 вересня голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав прийнятий раніше парламентом закон «Про освіту».
Читайте також статтю: Новий закон «Про освіту». Депутати шоковані тим, за що проголосували
Коментарі — 0