Кримські татари просять Порошенка оголосити Рік утвердження державної мови

Кримські татари просять Порошенка оголосити Рік утвердження державної мови

Меджліс звернувся до президента із проханням про оголошення Року утвердження державної мови

Відповідний лист підписав голова Меджлісу Рефат Чубаров.

28538000_2258119780880197_505358487_n

Як повідомлялося,  9 лютого колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко звернулися до нинішнього глави держави Петра Порошенка із проханням оголосити 2018-й Роком утвердження державної мови.

Як раніше зазначалося, письменниця Оксана Забужко підтримала ідею проголошення 2018-го Роком утвердження державної мови. На думку письменниці, саме формулювання Рік утвердження державної мови є вдалим. Також із проханням про Рік утвердження державної мови до Порошенка зверталась народна артистка, Герой України Ада Роговцева. 

Нагадаємо, листа до президента із проханням оголосити 2018-й Роком державної мови направили не лише митці (відповідне звернення було спрямовано до глави держави 6 грудня 2017-го), а й народні депутати. 178 парламентарів 10 листопада минулого року підписали звернення до президента про те, щоб оголосити 2018 рік «Роком державної мови». «Щоб кожного, хто проживає на території України, зробити сильніше, звертаємося до Вас і пропонуємо (і така ідея підтримана чотирма профільними міністерствами та Академією наук) оголосити 2018 рік «Роком державної мови», - йдеться у повідомленні.

Раніше Комітет з питань культури і духовності 16 листопада минулого року підтримав пропозицію щодо оголошення 2018 року Роком державної мови. Після того, шостого грудня із відповідним проханням до гаранта звернулися 36 громадських та культурних діячів і вчених. 15 грудня аналогічні листи до Порошенка надіслали ініціативна група «Першого грудня», 20 грудня - Світовий конгрес українців.

26 січня звернення до президента Петра Порошенка з проханням оголосити 2018-й «Роком утвердження державної мови» підписали 74 провідні українські правозахисники, науковці, письменники, митці та видавці. 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: