«Квартирний скандал»: Лещенко зібрав групу підтримки і поскаржився на політичний тиск

  Нардеп стверджує, що процесуальний керівник по цій справі з ГПУ «регулярно відвідує АП і отримує там вказівки»
  Генеральна прокуратура залишається підпорядкованою президенту. Про це заявив сьогодні народний депутат від фракції БПП Сергій Лещенко на прес-конференції, куди прийшов не один, а з чималою «групою підтримки»: головою політпартії «ДемАльянсу» Василем Гацько, колегами по фракції Олексієм Мушаком та Світланою
  • 1 Грудня, 2016, 17:05
  • Розсилка
  Сергій Лещенко
  Сергій Лещенко

  Нардеп стверджує, що процесуальний керівник по цій справі з ГПУ «регулярно відвідує АП і отримує там вказівки»

  Генеральна прокуратура залишається підпорядкованою президенту. Про це заявив сьогодні народний депутат від фракції БПП Сергій Лещенко на прес-конференції, куди прийшов не один, а з чималою «групою підтримки»: головою політпартії «ДемАльянсу» Василем Гацько, колегами по фракції Олексієм Мушаком та Світланою Заліщук,а також нардепом від «Батьківщини» Ігорем Луценком та Дарію Каленюк, виконавчого директора Центру протидії корупції.

  Коментуючи факт порушення проти нього кримінальною справи за статтею про незаконне збагачення, він підкреслив, що процесуальний керівник по цій справі прокурор ГПУ Юрій Столярчук «регулярно відвідує АП і отримує там вказівки з приводу проваджень які розпочати та які припиняти».

  Голова політпартії «ДемАльянсу» Василь Гацько, який прийшов підтримати Лещенка, заявив, що «Генпрокуратура є ручним каральним органом президента, яка повністю змінює архітектуру української влади» і «вирішує його (президента ) приватні інтереси».

  Подруга Лещенка Світлана Заліщук також прийшла підтримати соратника. «ГПУ почала працювати як репресивна машина.. Без схвалення справа особисто Порошенка ця справа не була б запущена», - заявила вона.


  age_01

  Як повідомляв 30 листопада «Главком», Генпрокуратура розслідує справу про «незаконне збагачення» народного депутата Сергія Лещенка. Суд надав доступ слідству до рахунків нардепа та його матері.

  Нагадаємо, що у вересні Національне антикорупційне бюро України не знайшло ознак кримінального правопорушення у придбанні квартири Сергієм Лещенком.

  «Питання може викликати законність отриманих для придбання житла коштів Сергія Лещенка», – зазначало НАБУ та водночас уточнювало: перевірка інформації про доходи Лещенка з 1998 року показала, що народний депутат міг накопичити достатньо коштів для придбання житла.

  Директор НАБУ Артем Ситник тоді розкрив деякі деталі: «Джерелами походження коштів у сумі 7 млн 550 тис. грн були: 3 млн 770 тис. грн – позика від Олени Притули, $77 тис., що еквівалентно 1 мільйону 998 тис. – знято з депозитів на ім'я матері Лещенка Тетяни Яківни, 150 тис. – від цивільної дружини Топольської і решта – 1 млн 780 тис. грн є особистими заощадженнями Лещенка», – уточнив керівник правоохоронного органа.

  Підстави для розслідування незаконного збагачення депутата відсутні, вирішили детективи два місяці тому.

  Як писав «Главком», у вересні Національна поліція отримала доступ до звітності бізнесу Олени Притули, власниці «Української правди», за останніх 15 років. Відомо, що протягом тривалого часу у цьому виданні працював журналістом теперішній нардеп Сергій Лещенко. Доступ було надано у рамках розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета. Суд тоді надав підлеглим очільника МВС Арсена Авакова право ознайомитись зі звітами про страхування та сплату обов'язкових платежів у Пенсійний фонд усіх структур, де фігурує ім`я співзасновниці «Української правди» Олени Притули. Окрім Громадської організації «Українська правда» та приватного підприємства «Українська правда», до цього переліку потрапили ТОВ «Інтернет Медіа» та громадська організація «Солідарні Медіа».

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ