Міністр соцполітики: підвищення тарифів на «комуналку» не призведе до зростання заборгованості
Кількість боржників не підвищиться, а навіть знизиться завдяки субсидіям, вважає Рева
Як нагадав міністр, адресні субсидії на житлово-комунальні послуги вже отримують 5,5 млн домогосподарств, а невдовзі їх кількість має зрости до 9 млн. Усі вони майже не відчують підвищення цін. «Середня плата по опалювальному сезону вийшла десь 12% - це абсолютно прийнятна сума», - зазначив він.
За словами Реви, субсидіювати усіх неспроможних платити вигідніше для держбюджету, у порівнянні зі збереженням низьких тарифів для всіх. «Не забуваймо, що шість мільйонів будуть платити (повну вартість послуг - Ред.). А от якби ми просто знизили тариф – це значить, що дотували б усі 15 мільйонів домогосподарств. Навіть тих, хто дотацій не потребує. Це вже було б соціально несправедливо», - запевнив міністр.
Він зазначив, що субсидії наступного року коштуватимуть бюджету України 52 млрд грн, в той час як відповідне дотування «Нафтогазу» обійшлося б у 200 млрд грн.
Рева також прокоментував зростання кількості відмов по субсидіях удвічі, пояснивши це більш ретельними перевірками звернень. Водночас, за його словами, відповідна комісія індивідуально підходить до кожного випадку, і залежно від обставин, може не відмовити у субсидії навіть тим, хто задекларував дорогі покупки. «Навіть за наявності такої покупки ми часто вважали, що людині треба надати субсидію. Бо, наприклад, вона продала трикімнатну квартиру, купила двокімнатну, а різницю витратила на лікування. У таких випадках ми давали людям можливість отримати субсидію», - зазначив міністр.
Услід за встановленням економічно обґрунтованих тарифів на ЖКП повинно слідувати радикальне підвищення соціальних стандартів, зокрема мінімальних зарплат і пенсій. Відповідні кроки заплановані в уряді восени, повідомив Рева. «Проблема, з якою ми сьогодні стикнулись - не проблема тарифів, це - проблема тотальної бідності. А тариф тільки показав, наскільки ми бідні», - наголосив міністр.
Як повідомлялося, у ряді міст, зокрема, у Києві введено мораторій на рішення НКРЕКП щодо значного підвищення з 1 липня тарифів на електроенергію, газ, опалення та водопостачання.
Коментарі — 0