Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  На виборах у Фінляндії з незначним відривом перемагає ліва партія

  • Розсилка
  <span>&laquo;Фінляндський центр&raquo; прем&rsquo;єра Юха Сіпіля отримав 13,8% голосів виборців</span> - На виборах у Фінляндії з незначним відривом перемагає ліва партія
  «Фінляндський центр» прем’єра Юха Сіпіля отримав 13,8% голосів виборців

  Соціал-демократи здобувають 17,7% голосів виборців

  У Фінляндії на парламентських виборах, які відбулися 14 квітня, перемагає опозиційна Соціал-демократична партія.

  Згідно з остаточними результатами виборів, соціал-демократи здобувають 17,7% голосів виборців. Друге місце з незначним відривом посідає крайньо права партія «Справжні фінни» – 17,5% голосів.

  Представники владної коаліції «Фінляндський центр» прем’єра Юха Сіпіля і консервативна партія «Національна коаліція» отримали відповідно 13,8 і 17% голосів виборців.

  Вперше за століття на виборах у Фінляндії жодна з партій не отримала більше ніж 20% голосів виборців.

  Соціал-демократи у своїй кампанії обіцяли дати відповідь на занепокоєння, що останніми роками, в часи виходу економіки країни з рецесії, яку спричинила фінансова криза 2008 року, бюджетні витрати скоротили надто глибоко. Особливу критику з усіх боків політичного спектру викликали такі скорочення у високо цінованій системі освіти.

  Крім того, останніми місяцями значно зросла популярність крайньої правої партії «Справжні фінни», якою керує євродепутат-консерватор Юссі Халла-ахо – її кампанія зосереджувалася на антиімміграційних гаслах і критиці «істерії» навколо кліматичних змін із боку інших партій, які вимагають дій для боротьби зі всесвітнім потеплінням. Ця партія може відіграти важливу роль у майбутньому коаліційному уряді, які у Фінляндії зазвичай створюють коаліції з трьох-чотирьох партій.

  Керівництво Фінляндії, яка є членом Європейського союзу, перебуває в постійному діалозі з сусідньою Росією, хоча водночас підтримує санкції ЄС проти Москви. Саме сусідство з Росією, незалежність від якої Фінляндія здобула 101 рік тому, є головною причиною того, що Хельсінкі досі утримується від вступу до НАТО.

  Джерело: Радіо Свобода

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ