Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  На виборах у Словенії перемагає опозиційна партія: оброблено 90% бюлетенів

  • Розсилка
  Янез Янша очолює Словенську демократичну партію - На виборах у Словенії перемагає опозиційна партія: оброблено 90% бюлетенів
  Янез Янша очолює Словенську демократичну партію
  Фото: AFP

  Жодна з партій не отримує більшість у парламенті на 90 місць

  Державна виборча комісія Словенії заявила пізно ввечері 3 червня, обробивши 90% бюлетенів, що опозиційна антимігрантська Словенська Демократична партія Янеза Янші (SDS) здобула близько 25 % голосів.

  На другому місці – політсила колишнього комедійного актора і політика Мар’яна Шареца з лівоцентристського незалежного списку – здобула наразі близько 12,6.

  Три інші партії – соціал-демократів, Сучасну центристську партію колишнього прем’єр-міністра Міро Церара, та лівих – підтримали близько 9 % людей, що проголосували.

  Раніше це передбачали екзит-поли. Опитування, проведене громадським телекомпанією TV Словенія та комерційним каналом POP TV, повідомило, що Словенська демократична партія Янеза Янші (SDS) отримала 24,4 % голосів.

  Наразі виходить, що жодна з партій не отримує більшість у парламенті на 90 місць, тож ймовірним наступним кроком є переговори щодо формування коалії. Проте інші партії висловили припущення, що вони не сформують альянсу з SDS, що може призвести до проведення нових виборів.

  Раніше повідомлялося, що у Словенії розпочалися вибори до парламенту, на яких право голосу мають близько 1,7 мільйона громадян. Голосування в неділю, 3 червня, відбувалось достроково на тлі політичної кризи та відставки в березні прем'єра Міро Церара.

  Джерело: Радио Свобода

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ