Нацслужба здоров'я України виплатила медзакладам у грудні понад 920 млн
У МОЗ запевняють, що передусім зміна у фінансуванні відобразилася на зарплатах медиків
Національна служба здоров’я України (НСЗУ) виплатила у грудні 2018 року медзакладам близько 923 млн грн, завдяки цьому медики почали отримувати значно вищі заробітні плати.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
«У грудні Нацслужба здоров’я оплатила медзакладам за договорами 923 млн грн за надані пацієнтам послуги первинної допомоги. Передусім зміна у фінансуванні відобразилася на зарплатах медиків. За умови, що керівник закладу відповідним чином виставляє пріоритети, лікарі і медсестри отримують високі зарплати», - йдеться у повідомленні.
Як додали у МОЗ, лікарні первинної допомоги, що уклали договори з НСЗУ, отримали удвічі більше коштів, ніж за державною субвенцією.
«Ефективні комунальні заклади первинної медичної отримали оплати від НСЗУ до двох разів більше, ніж це було за старої моделі фінансування. Наприклад, лікарям Хмельницького центру первинної медичної допомоги №1 у грудні нараховано заробітну платню близько 25 тис. грн, найбільше - 30 тис. за умови 1800 підписаних декларацій для сімейного лікаря і 900 для педіатра. А в усіх вінницьких центрах первинної медичної допомоги лікарям нараховують до 25-29 тис. грн. У ЦПМСД Нової Каховки на Херсонщині зарплата лікарів складає 15-16 тис. грн, а зарплата медсестер зросла до 10 тис. грн», - пояснили у МОЗ.
До слова, за результатами дослідження, з початку медреформи українці почали витрачати більше власних грошей на лікування у стаціонарі.
На початку грудня виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун спростоувала чутки про те, що з 1 січня 2019 року для тих пацієнтів, які не підписали декларації з сімейними лікарями, медпослуги стануть платними.
Коментарі — 0