«Нафтогаз» проти «Газпрому». Вітренко повідомив деталі нових вимог до Росії на $17,3 млрд
16 квітня наглядова рада «Нафтогазу» має ухвалити рішення щодо нового позову до російського «Газпрому»
Виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко повідомив, за що саме українська компанія намагатиметься стягнути з російського «Газпрому» компенсацію на 17,3 мільярда доларів у нових арбітражах.
Про це Вітренко повідомив у Facebook.
За його словами, 17,3 мільярда доларів — це сума одразу декількох позовів та звернень «Нафтогазу» до антимонопольних органів ЄС та міжнародних арбітражів. Ці претензії української компанії мають змусити «Газпром» піти на певні поступки та зміни у своїй роботі.
«Наприклад, надавати можливість покупцям свого газу отримувати його на кордоні Росія-Україна. Розблокувати транзит газу з Середньої Азії. Пропонувати незалежним видобувникам газу в Росії так звані «свопи» для експорту їхнього газу через «Газпром». Це вже не кажучи про чутливість теми компенсацій за Росукренерго», — пояснив Вітренко.
У разі, якщо «Нафтогаз» переможе і у цих позовах проти «Газпрому», то Україна зможе значно збільшити доходи від транзиту газу, знизити вартість імпортного газу, отримати компенсацію за борги Росукренерго, а у майбутньому — надавати послуги з транспортування водню.
За словами Вітренко, нові звернення «Нафтогазу» можливі в межах контракту про транзит, які він підписав від імені компанії з головою російського «Газпрому» наприкінці 2019 року.
Для того, аби втілити у життя план зі стягнення з «Газпрому» 17,3 мільярда доларів, його має затвердити наглядова рада «Нафтогазу». Це рішення вона має ухвалити 16 квітня.
Напередодні Вітренко заявив, що «Нафтогаз» оцінив нові вимоги до «Газпрому» у 17,3 мільярда доларів. Про нові вимоги до «Газпрому» Вітренко повідомляв ще на початку лютого 2020 року. Тоді він заявляв, що перш ніж звертатися до арбітражів, «Нафтогаз» намагатиметься обговорити отримання цієї компенсації з «Газпромом».
Зазначимо, що наприкінці 2019 року «Нафтогаз» та «Газпром» уклали угоду, яка дозволила забезпечити транзит російського газу через Україну. У межах цієї угоди компанії погодилися відмовитися від всіх взаємних судових претензій, зокрема щодо виграшу «Нафтогазу» 4,6 мільярда доларів у Стокгольмському арбітражі. При цьому, угода не стосувалася судів «Нафтогазу» проти Російської Федерації щодо втрачених через анексію Криму активів.
Коментарі — 0