Сценарій «Одеса – наша». Громадськість звернулась до Зеленського у зв'язку з переслідуванням командувача ВМС

Сценарій «Одеса – наша». Громадськість звернулась до Зеленського у зв'язку з переслідуванням командувача ВМС
Командувача ВМС адмірала Ігоря Воронченка можуть звинуватити у державній зраді у зв’язку з наданням команди на проходження українських військових через Керченську протоку

Активісти закликають усіх небайдужих об’єднатися «з метою відвернути загрозу повернення в Україну практики політичних переслідувань та справжньої державної зради на користь російського агресора»

Представники громадського об’єднання «Морська експертна платформа» розкритикували наміри влади вручити повідомлення про підозру у вчиненні державної зради командувачу ВМС Ігорю Воронченку через надання команди на прохід українських військових кораблів через Керченську протоку.

Активісти вважають такі дії «політичною розправою» над адміралом, а також над його військовим та політичним керівництвом.

«Організація проходу військових кораблів України з Чорного до Азовського моря здійснювалася без порушень положень міжнародного права та національного законодавства України. Наміри звинуватити колишнє політичне і військове керівництво України у завданні шкоди національним інтересам України чи матеріальних збитків за їхнє державницьке рішення…слід оцінювати виключно як політичні переслідування колишнього та нинішнього політичного і військового керівництва, причетного до схвалення того рішення», - йдеться у заяві громадського об’єднання.

Зазначається, що звинувачення адмірала Воронченка у державній зраді на основі подій, що відбулися в Керченській протоці та Чорному морі в листопаді 2018 року, а саме — захопленні російськими силовиками кораблів ВМС України в водах Чорного моря після їх невдалої спроби пройти Керченську протоку, «може висувати лише влада, яка ставить під сумнів законне право України вільний прохід власними морськими акваторіями».

«В світі є лише одна країна, яка офіційно про це заявляє — це Російська Федерація. Справа проти адмірала Воронченка є не лише частиною особисто політично вмотивованої помсти сьогоднішніх можновладців своїм попередникам. Ця справа ставить під питання законність опору агресору взагалі та руйнує правову позицію України в міжнародних арбітражах проти Російської Федерації», - вважають активісти.

Також у заяві йдеться, що «за таких умов цілком очевидно чиї інтереси обслуговують ті, хто реалізує сценарій політичного переслідування українського адмірала».

«Тим, хто стоїть за лаштунками цієї сфабрикованої справи, насправді може бути все одно як вона закінчиться. Адже навіть підготовка до оголошення підозри вже завдала величезної шкоди ВМС України. Обезголовлення морського війська України та його деморалізація може свідчити про підготовку сприятливих обставин для агресії Росії з моря. Можливо, це саме сценарій «Одеса Наша» та розблокування Північно-Кримського каналу і розглядаються в Кремлі як такі, що допоможуть врятувати рейтинг Путіна», - додали у «Морській експертній платформі».

Громадськість закликає усі політичні сили, що стоять на проукраїнських державницьких позиціях, усі громадські організації, які виступають за демократичні цінності та верховенство права, усіх небайдужих громадян об’єднатися «з метою відвернути загрозу повернення в Україну практики політичних переслідувань та справжньої державної зради на користь російського агресора».

«Ми закликаємо президента України Володимира Зеленського не робити непоправних помилок, які вже мали місце в новітній українській історії, які призводили до міжнародної політичної ізоляції тих президентів, які їх допускали і які відкидали країну на десятиліття назад у її розвитку як європейської, демократичної держави», - резюмується у відкритому зверненні.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що командувач ВМС адмірал Ігор Воронченко, колишній секретар РНБО Олександр Турчинов і п’ятий президент України Петро Порошенко можуть отримати звинувачення в державній зраді у зв’язку з наданням команди на проходження українських військових через Керченську протоку.

Прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь Азовського моря. Спецпризначенці Росії захопили три українські кораблі, які були спочатку заблоковані, а потім обстріляні росіянами у Керченській протоці.
Малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», уражені вогнем противника, втратили хід. Рейдовий буксир «Яни Капу» також змусили зупинитися. Шестеро українських моряків отримали поранення.

У зв’язку з цим РНБО запропонувала Президенту Петру Порошенку запровадити воєнний стан на 60 діб.

Порошенко спочатку підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо запровадження воєнного стану в Україні на 60 діб – з 26 листопада до 25 січня, однак пізніше заявив, що рекомендуватиме Раді запровадити воєнний стан на 30 днів, щоб воєнний стан не накладався на початок виборчої кампанії, що мала стартувати наприкінці грудня. Врешті депутати підтримали запровадження воєнного стану в десяти областях України.

20 листопада 2019 року захоплені біля берегів Криму українські кораблі «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу» повернулися в порт Очакова (Миколаївська область) після року утримання Росією.

За кілька місяців до того Росія звільнила із полону їхні екіпажі. 24 українських військових моряки повернулись додому в рамках двостороннього обміну утримуваними особами, а не за рішенням Міжнародного трибуналу з морського права, як це мало статися відповідно до міжнародного права.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: