Окупанти на Донбасі займаються захороненням радіаційних відходів із Росії

Окупанти на Донбасі займаються захороненням радіаційних відходів із Росії

«ДНРівці» затопили ртутну шахту, що загрожує екології регіону

Екологічна ситуація на окупованій частині Донецької області найближчим часом може стати абсолютно неконтрольованою через дії окупантів. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook координатор «Інформаційного спротиву» Дмитро Тимчук.

«Групою ІС отримана інформація про зупинку окупаційною адміністрацією сухої консервації шахти «2-біс», що входила до складу «Микитівського ртутного комбінату» (закритий 1995 року, розташований в місті Горлівка Донецької області).

У жовтні окупанти звільнили всіх працівників, які обслуговували і експлуатували насосні установки, а станом на початок листопада 2018 року зупинили відкачування води з гірських виробок шахти «2-біс» і «Нова».

Експерти заявляють, що затоплення ртутної шахти може призвести до просідання ґрунту під руслом каналу «Сіверський Донець – Донбас» і руйнування водоводу.

Протягом 2016 року бойовики масово вирізали метал на збагачувальній фабриці та інших об'єктах цього підприємства. У квітні 2017 року жителі Горлівки, які проживають в селищі Бессарабка, стали свідками перебування на території комбінату «військових у хімічному захисті з характерними знаками радіаційної небезпеки».

«До території покинутого «Микитівського ртутного комбінату» з боку селища Ртутний під'їхали кілька КамАЗів з номерами: ДК 42-03, ДК 41-10, ДК 43-08, після чого два десятки російських військовослужбовців у формі хімічного захисту з зазначеними знаками радіаційної небезпеки розвантажили бочки і перевезли їх на територію покинутого ртутного комбінату», - додав Тимчук.

За даними групи ІС, таким чином військовослужбовці ЗС РФ виконували складування і захоронення радіаційних відходів, вивезених з території Росії.

Окремо експерти зауважили, що затоплення виробок шахти «2-біс» і «Нова» загрожує серйозними проблемами всьому регіону: крім питання захоронення радіаційних відходів з РФ, йдеться і про подальше різке підвищення змісті ртуті в землі і воді.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: