рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Озвучені партійні списки неостаточні. Вони можуть змінитися - політологиня

  • Розсилка
  Озвучені партійні списки неостаточні. Вони можуть змінитися - політологиня

  Висування списків – це складова піару в частині передвиборчої стратегії політичних партій, зазначила політологиня Світлана Конончук

  Партійні списки кандидатів ще не є остаточними. Попереду буде процес реєстрації кандидатів у Центральній виборчій комісії (ЦВК). Висування списків – це складова піару в частині передвиборчої стратегії політичних партій. Таку думку висловила політологиня, виконавча директорка Українського незалежного центру політичних досліджень Світлана Конончук під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».

  «Тому є така ймовірність, що партії можуть подати свої заяви до центрвиборчкому прохання про скасування реєстрації того чи іншого кандидата. До речі, звучали такі заяви з боку партії «Слуга народу», з боку «Радикальної партії Олега Ляшка», що вони будуть проводити так звані пост-праймеріз. Насправді це пов’язано з тим, що списки, які були розглянуті, ще можуть змінюватися», - каже Конончук.

  Другий момент, який потребує уваги, на її думку, що самі кандидати також мають право зробити таку заяву до Центральної виборчої комісії про те, що вони не мають наміру балотуватися. Виборча комісія також може зняти кандидата, що у списку від політичної сили, із реєстрації.

  Точні дані щодо того, хто саме є в списках, ми побачимо вже тоді, коли ці списки від політичних партій будуть оприлюднені на сайті ЦВК.

  «Зараз ми можемо говорити про те, що висування списків – це складова піару в частині передвиборчої стратегії політичних партій. Тому що основний удар зроблений в тому, як політичні сили представляють свої списки, це ті кандидати, яких політичні партії пропонують, як лице списку, як упаковку, як медійних персон. Їхнє завдання привертати увагу до політичної партії. Але найцікавіше і найголовніше будуть реальні партійні списки, які будуть зареєстровані ЦВК. І дуже важливо, щоб виборці звернули увагу на тих кандидатів, які будуть посідати місця після першої десятки і нижче, в залежності від того, який прогнозований рейтинг політичної сили, скільки вона може завести кандидатів у ВРУ», - продовжує політологиня.

  Але вона звертає увагу, що дострокові вибори до парламенту відбудуться за старим законодавством. «Ми всі повинні бути свідомі того, що оскільки виборчі списки є закриті, то виборець жодною мірою не може вплинути на черговість проходження тих чи інших кандидатів. Тому будемо ми будемо добре знати чи будемо ми гірше знати про те, які саме особи зареєстровані у списку політичних партій, це не змінить волі партії. Тому що порядок розміщення кандидатів у списку залишається прерогативою партії. Але це не означає, що виборець не повинен цікавитися складом списку», - резюмувала Конончук.

  Переглянути запис прес-конференції

  Нагадаємо, Велика палата Конституційного суду України на пленарному засіданні 11 червня у формі усного провадження розпочала розгляд справи за конституційним поданням 62 народних депутатів щодо відповідності Конституції указу президента «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» на 21 липня.

  Президент Володимир Зеленський виступив на початку засідання Конституційного суду і відразу ж покинув його.

  Як відомо, позачергові вибори до Верховної Ради були призначені за ініціативи президента на 21 липня. На консультаціях з лідерами фракцій головним аргументом для розпуску Верховної Ради Зеленський назвав дуже низьку довіру громадян до цієї інституції – 4%. Юридична ж підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції.

  24 травня в Україні офіційно стартувала виборча кампанія позачергових виборів у Верховну Раду.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ