Партія Порошенка поставила жорсткий ультиматум – заборона на продаж державних земель
Завтра профільний комітет має розглядати поправки до закону про землю
«Європейська Солідарність» готова підтримати ухвалення закону про землю у тому випадку, якщо в документі буде передбачена заборона на продаж державної землі, а також інші поправки, які були запропоновані депутатами фракції з метою зробити ринок землі прозорим, доступним перш за все для дрібних фермерів, убезпечити його від надмірної концентраціі та відмивання сумнівних коштів.
Про це після погоджувальної ради заявив п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.
«Європейська Солідарність» в цих умовах категорично проти продажу державної землі. Ми готові підтримати відкриття ринку землі для того, щоб власники земельних паїв, які є ними вже понад 20 років, мали можливість розпоряджатися своєю власністю. Але державна власність – 11,5 мільйонів державної землі, комунальна, муніципальна власність точно не має продаватися зараз в цих умовах», – зазначив Порошенко.
«Тому зараз де-факто ультиматимумом є те, щоб поставити жорстку заборону продажу державної землі в цьому законі. Державна земля має в цих умовах залишатися державною без обмежень термінів», – наголосив лідер «Європейської Солідарності».
Він зазначив, що в понеділок профільний комітет має розглядати поправки до закону про землю, і від його результатів буде залежати голосування на засіданні.
«Поки що нам сказали, що нарешті вирішили піти на зустріч і заборонити продаж державної і муніципальної землі, забезпечити перевірку чистоти коштів, які використовуються в ринку землі. Забезпечити запровадження земельного кадастру, всіх необхідних документів для захисту селян, для того, щоб через мінімальну ціну захистити інтереси людини в селі. І я твердо переконаний, що партія «Європейська Солідарність» доб’ється зазначених результатів і ми визначимося щодо голосування по цьому важливому закону», – наголосив Порошенко.
Нагадаємо, фракція «Слуга Народу» погодила компромісний варіант законопроекту щодо відкриття ринку землі.
16 березня президент Володимир Зеленський у своєму екстреному зверненні наголосив, що не зважаючи на карантин через коронавірус, парламент має впровадити земельну реформу. «Швидкі реформи – це швидка допомога для економіки.Без них – економічна кома. І це не питання. Це відповідь. У такі часи всі народні депутати мають усвідомити відповідальність. У такі часи ви блокуєте не трибуну – ви блокуєте життя України», – заявив президент.
Кабмін направив керівництву ВР пропозиції щодо змін видаткової частини Держбюджету-2020, які, зокрема, містять скорочення видатків на проведення земельної реформи на 25 млн грн та скасування підтримки сільгоспвиробників у розмірі 4 млрд грн.
Коментарі — 0