Партія Порошенка звинуватила Тимошенко у співпраці з Коломойським
Телеканал «1+1» скасував Герасимову запрошення взяти участь у програмі «Право на владу» за участі Тимошенко
Відмова Артуру Герасимову в участі у програмі «Право на владу», гостем якої буде Юлія Тимошенко, є публічним доказом політичного союзу між нею та власником телеканалу «1+1» Ігорем Коломойським.
Про це йдеться в заяві партії БПП.
У БПП повідомили, що телеканал «1+1» скасував лідеру фракції БПП «Солідарність» Артуру Герасимову запрошення взяти участь у програмі «Право на владу», яка анонсована на четвер 13 грудня за участі Юлії Тимошенко.
«Також було відмовлено в участі й іншим представникам нашої політичної сили та команди Президента, які могли би прийти на програму замість лідера фракції. Герасимов готовий був скоротити своє перебування в Республіці Корея, де він перебуває у складі парламентської делегації на чолі із головою Верховної Ради Андрієм Парубієм, та повернутися до Києва для участі в дискусії з Тимошенко. Очевидно, що режим найбільшого сприяння для Юлії Тимошенко у програмі «Право на владу», створений власником телеканалу «1+1» Ігорем Коломойським, – яскравий публічний доказ політичного союзу, укладеного між ним і Тимошенко», - йдеться в заяві.
У БПП зазначили, що у своїх інтерв’ю Коломойський неодноразово заявляв, що Тимошенко є його фаворитом в ході президентської виборчої кампанії.
«Однак, якою б не була позиція власника або акціонерів, у демократичному суспільстві вона не може бути визначальним імперативом для редакційної політики. Скасування запрошення для Герасимова чи будь-якого іншого представника БПП «Солідарність», очевидно логічно пов’язане із вимогою, яку він разом із ще 45-ма народними депутатами висунув до Тимошенко, а саме – надати публічні відповіді на гострі питання щодо фактів корупції і зловживання владою, які мали місце протягом кількох десятиліть її тривалої політичної кар’єри, роботи в Уряді та бізнесі», - зазначили у партії Петра Порошенка.
Зазначається, що парламентарі вимагають публічних відповідей Тимошенко щодо її роботи в ЄЕСУ, а саме – чому вона не задекларувала великі кошти, які заробила на продажах українцям російського газу за завищеними цінами.
«І чи не в цьому причина її відмови свідчити проти «Газпрому» у Стокгольмському арбітражі та бажання ліквідувати «Нафтогаз»? Також депутати цікавляться, чому Тимошенко не зробила жодної заяви на захист Грузії, під час нападу на цю країну Росії у 2008 році, та дозволила російським кораблям вийти з Севастополя, а її політична сила того ж року не голосувала за визнання Росії агресором проти Грузії. Автори звернення відзначають роль Тимошенко у зриві підписання ПДЧ з НАТО у 2008 році – зокрема відмову, як Прем’єр-міністра, взяти участь у засіданні Комісії Україна-НАТО і зустрічатися із Генсеком НАТО. Це лише ключові пункти запитань, список яких ними не вичерпується, і публічних відповідей на які чекає суспільство. У зверненні народних депутатів наголошується, що уникнення від відповіді з боку Тимошенко означатиме, що вона нехтує демократичними практиками та не поважає право громадян на достовірну інформацію», - резюмували у БПП.
Коментарі — 0